Ознака: младоженец
Свет 07.11.22 | 19:49

Младоженец убиен по грешка, го застрелале пред невестата само што излегол од црква

Младоженец бил убиен неколку моменти по неговата венчавка во Мексико, а властите веруваат дека тој бил случајна жртва. Според Ел Универзал, Марко Антонио Росалес Контрерас...

Калеидоскоп 05.10.22 | 11:46

Ова требаше да е смешно? Невеста на врв на солзи поради „шегата“ на младоженецот

25-годишната невеста од Мексико, Габриела Грајалес,  на својот профил на „ТикТок“ објави што ѝ приреди нејзиниот сопруг сред нивната венчавка, само неколку минути откако...

Свет 29.08.22 | 09:11

Гром усмрти младоженец за време на свадбената фотосесија

Силен удар на гром уби маж за време на сликањето пред неговата свадба, во југозападна Кина, иако на местото на несреќата набрзо пристигнале службите за итна помош. Човекот...

Калеидоскоп 30.04.21 | 15:29

Кум ја претепал невестата, па го плукнал зетот: Одбил да замине од свадбата додека не си каже што му лежи на душа

Необичен инцидент се случил минатиот викенд во Порт-о-Пренс, главниот град на Хаити за време на една венчавка. Пред првиот танц на младенците, кумот станал и ѝ пришол...

Калеидоскоп 30.06.20 | 19:49

Mладоженец почина од ковид-19 два дена по свадбата, заразени 95 гости

Младоженец од Индија почина од последици на коронавирус два дена по свадбата на која дури 95 гости се заразиле од смртоносниот вирус. Мажот (30), чие име не е наведено, наводно...

Калеидоскоп 27.08.19 | 17:49

Одговорот на овој младоженец стана хит: Попот го праша дали е ветен на друга?

На церемонијата на црковната венчавка овој младоженец очигледно вознемирен од трема го изнасмеа цел регион со одговорот. Попот го праша дали е ветен на друга?, а младоженецот...