Ознака: млада репрезентација
Фудбал 17.05.22 | 13:47

Младата репрезентација се враќа со натпревари против Ерменија и Украина

Селекторот на Фудбалската репрезентација до 21 година, Драги Канатларовски, го објави списокот на фудбалери за последните два квалификациски меча против Ерменија и...

Фудбал 10.12.21 | 16:01

За два контролни меча на репрезентацијата до 21 година против Косово, Канатларовски повика 25 фудбалери една генерација помлади

Селекторот на македонската фудбалска репрезентација до 21 gодина, Драги Канатларовски, заедно со стручниот штаб во младата селекција испратија покана до 25 фудбалери...

Фудбал 02.11.21 | 14:11

Канатларовски одбра 23 фудбалери за дуелите на младата репрезентација против Украина и Франција

Селекторот на македонската фудбалска репрезентација до 21 година, Драган Канатларовски, одбра 23 фудбалери за претстојните натпревари против Украина и Франција на домашен...

Фудбал 12.10.21 | 18:29

Прва победа на младата репрезентација под водство на Канаталаровски

Македонската фудбалска репрезентација до 21 година ги задржа шансите за пласман на ЕУРО2023, откако попладнево триумфираше над Ерменија во Ереван со 2:1 (1:0) и ја забележа...

Фудбал 04.10.21 | 14:15

Младата репрезентација очекува шест бода во следните два меча

Македонската фудбалска репрезентација до 21 година ги започна подготовките за октомвриските квалификациски натпревари за пласман на Европско првенство 2023. „Црвено-жолтите“...

Фудбал 27.03.21 | 20:23

Младата репрезентација ремизира против Словачка на „Анталија Куп 2021“

Македонската фудбалска репрезентација до 21 година одигра нерешено 2:2 против Словачка во рамки на вториот натпревар на меѓународниот „Анталија Куп 2021“. По воведниот...

Фудбал 13.10.20 | 17:09

Чекор назад кон пласман на ЕП: Младата репрезентација одигра нерешено на домашен терен

Македонската фудбалска репрезентација до 21 година одигра нерешено 1:1 против Израел, попладнево на домашен терен во натпревар од квалификациите за Европското првенство. Јани...

Фудбал 03.09.20 | 16:04

Ѕвездите на Барселона ја предводат „Фуријата“ против нашите млади во Скопје

Вечерва со почеток во 18.45 часот, македонската млада фудбалска репрезентација ќе ја има честа да ја пречека соодветната селекција на Шпанија, во чии редови ќе настапат...