Ознака: Митко Јанчев
Македонија 26.03.21 | 17:43

Дали Митко Јанчев се обиде да ја урива ВМРО-ДПМНЕ за еден хектар државни лозја?

Дај боже сите да бидеме како Зоран Заев, Заев е визионер, ВМРО ДПМНЕ не чини, Како Митко Јанчев му делеше парцели на семејството Заеви, Го преземам ВМРО- ДПМНЕ!… Како...

Македонија 09.03.21 | 10:47

Рејтингот удолу – лудоста угоре: Заев бара спас од уценетиот Тодоров и од Јанчев

Само неколку дена откако со само 62 пратеници Заев доби доверба на влада, лидерот на СДСМ посегна по нови „шибицарски“ финти. Сосема неочекувано тој даде понуда до ВМРО-ДПМНЕ...

Македонија 28.10.20 | 14:16

Претендентот Митко Јанчев си ја подвитка опашката – ќе протестира онлајн

Откако доцна синоќа повика на протест пред седиштето на ВМРО-ДПМНЕ, утрово претендентот за претседател на ВМРО-ДПМНЕ Митко Јанчев се пишмани. Наводно уште во рани зори...

Македонија 28.10.20 | 12:02

Тасевски до Јанчев: Многу ги потценувате врмовците

Значи многу ги потценувате вмровците, вели актерот Сашо Тасевски, коментирајќи ги изјавите на Митко Јанчев дека ќе го превземе ВМРО-ДПМНЕ, како и протестот кој го најавува. Пајташот...

Македонија 28.10.20 | 11:55

Зоки ја игра истата игра со Митко од Кавадарци, како што ја играше со Муковски и сите остали

Груевски прв почна со контрапротести, потоа го зема Стевчо и он му тераше работата и пред партија и пред Уставен. Сега гледаме дека Зоки ја игра истата игра со Митко...

Македонија 28.10.20 | 10:54

Пајташот на Заеви и човекот кој на последните избори работеше за СДСМ сега ќе штрајкувал пред ВМРО-ДПМНЕ

Во услови на целосен распад на државата, зборувајќи за себе како Зоран Заев – во трето лице, градоначалникот на Кавадарци и пајташ на Заеви Митко Јанчев повикува на...

Македонија 28.10.20 | 10:50

Пандов му најави контра-протест на Јанчев: Можеш и Вице да ни го донесеш, имаме што да ви кажеме

Александар Пандов, претседателот на новоформираниот Патриотски институт, му порача на градоначалникот на Кавадарци и поранешен потпретседател на ВМРО-ДПМНЕ, Митко...

Македонија 25.10.20 | 13:52

И покрај тоа што Јанчев работеше за СДСМ, во Кавадарци победи ВМРО-ДПМНЕ

Генералниот секретар на Алијанса за Албанците, Арбер Таравари, во гостување на емисијата „Што не е јасно“, истакна дека на следните локални избори за кои верува дека...

Македонија 26.09.20 | 10:46

Митко Јанчев: Дај Боже сите да бидеме како Заев

Градоначалникот на Кавадарци, Митко Јанчев, избран како кандидат на ВМРО-ДПМНЕ, чиј член се уште е, на трибина зборуваше за тоа каков лидер сака да биде тој лично. Дај...

Македонија 03.08.20 | 12:23

Како Митко Јанчев делеше парцели на семејството Заеви

Градоначалникот на Кавадарци Митко Јанчев покажа отворени амбиции да го преземе ВМРО-ДПМНЕ. Интервју со Митко Јанчев: Го преземам ВМРО- ДПМНЕ! „Економски Лидер“ од...

Македонија 31.07.20 | 17:56

Интервју со Митко Јанчев: Го преземам ВМРО- ДПМНЕ!

Градоначалникот на Кавадарци од редовите на ВМРО- ДПМНЕ и поранешен потпретседател на партијата, Митко Јанчев, во интервју за „Фокус“ ги открива своите идни планови...

Македонија 25.07.20 | 12:52

Митко Јанчев и неговиот гуру Никола Тодоров се изгорени во политиката

Митко Јанчев, нов ама изгорен во политиката. Изгорен од неговиот ментор и политички гуру Никола Тодоров. Човекот кој и кога кажува став се јавува уште пред тој да излезе...

Црна хроника 03.01.20 | 17:21

Кавадарчанец заврши во притвор – му се заканувал на градоначалникот дека „ќе плати со крв и месо“

Осумдневен притвор за кавадарчанец поради закани упатени кон градоначалникот и неговото семејство. Основното јавно обвинителство Кавадарци поведе постапка против...

Македонија 29.12.19 | 02:30

ТМОРО: Фрлена бомба на возилото на наш член, кој напиша статус против Митко Јанчев

Претседателот на ТМОРО ОК Кавадарци синоќа бил приведен поради Феусбук статус против градоначалникот на Кавадарци Митко Јанчев, објави на Фејсбук адвокатот и претседател...

Македонија 14.11.19 | 21:16

Митко Јанчев упати јавна критика до советниците од редовите на ВМРО-ДПМНЕ

ВМРО-ДПМНЕ не прифати да стои на прес-конференцијата за две години од градоначалничкиот и советнички мандат, заедно со советниците од СДСМ, рече на денешната седница...

Македонија 31.10.19 | 18:37

Пандов за Јанчев: Треба машки да излезе, а не вака да седи на две столчиња

Политичкиот аналитичар Александар Пандов реагира на изјавата на кавадаречкиот градоначалник Митко Јанчев, дека на трибината „Прав пат“ на СДСМ присуствувал како...

Македонија 31.10.19 | 11:10

Јанчев: На трибината „Прав пат“ бев како градоначалник, да ја слушнам конкуренцијата

Нема ништо невообичаено што како градоначалник на општината Кавадарци присуствував на граѓанска трибина „Прав пат“ што се одржа во Домот на културата „Иван Мазов...

Македонија 30.10.19 | 21:36

Митко Јанчев го фати „правиот пат“ на СДСМ

Градоначалникот на Кавадарци, Митко Јанчев, кој функцијата ја доби како кандидат на ВМРО-ДПМНЕ, вечерва беше гостин на трибина на владејачката партија СДСМ, која се...

Македонија 06.10.19 | 21:48

Митко Јанчев: Немам членска книшка од СДСМ, тоа е фалсификат!

Кавадаречкиот градоначалник Митко Јанчев денеска остро дематира дека објавената фотографија со членска книшка од СДСМ која кружи на социјалната мрежа Фејсбук, е негова,...

Македонија 06.10.19 | 14:00

Митко Јанчев: Заев е визионер, ВМРО ДПМНЕ не чини

Народот е огорчен од партиите. СДСМ остави впечаток дека има лидер и премиер во името на Зоран Заев којшто донесе голем чекор и храброст. Меѓутоа очекувањата на граѓаните...