Ознака: Митко Ѓорѓиев
Македонија 22.12.18 | 14:55

Ве знаеме кои сте, запамете го денот, живеете во страв и неизвесност за вашата иднина

Претседателот на опозициската, ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, во своето обраќање на партискиот протест во Прилеп, им испрати порака и на тројцата маскирани лица кои...

Македонија 18.12.18 | 10:45

Цел град е ставен под лихва: Бизнисменот Ѓорѓиев претепан откако зборуваше за кpиминaлитe на Заеви

Струмичкиот бизнисмен, Митко Ѓорѓиев, бизнисмен, синоќа бил нaпaднaт пред неговиот дом од непознати лица кои му нанеле тешки телесни пoвpeди со шипки и бoкcиpaчи, напад за...

Црна хроника 17.12.18 | 18:47

Митко Ѓорѓиев го нападнале тројца со боксирачи: Ме претепаа бидејќи зборував јавно против Вице Заев

Попладнево околу 17 часот и 15 минути на улицата пред неговиот дом бил претепан струмичанецот Митко Ѓорѓиев, објави порталот „Лидер“. Се враќав кон дома и на улицата...