Ознака: митинг ВМРО ДПМНЕ
Македонија 19.04.19 | 21:54

Договорите не се ни Библија, ни Куран, македонскиот народ има право на самоопределување

Кандидатот за претседател на Република Македонија, проф. Д-р Гордана Силјановска Давкова вечерва ги поздрави граѓаните на Штип и им се заблагодари за поддршката која...

Македонија 19.04.19 | 21:33

Легнуваме со последна мисла за татковината и народот и се будиме со прва мисла за татковината и за народот

СДСМ воопшто не ги исполнија ветувањата кои ги даваа пред граѓаните и дека мислат на граѓаните од едни избори на други и даваат лажни ветувања, порача вечерва од Пробиштип претседателот...

Македонија 19.04.19 | 21:06

Штипјани масовно на завршниот митинг, плоштадот е преполн

Огромна е посетеноста на завршинот митинг од претседателската кампања на ВМРО-ДПМНЕ, кој вечерва се одржува во Штип. Пред штипјани се обраќа кандидатката за претседател...

Македонија 19.04.19 | 20:21

ВО ЖИВО: Завршен митинг на ВМРО-ДПМНЕ во Штип

ВМРО-ДПМНЕ ќе го одржи завршниот митинг пред првиот изборен круг вечерва од 20:30 часот во Штип. На истиот ќе се обратат лидерот на партијата Христијан Мицкоски и кандидатот...

Македонија 19.04.19 | 18:22

ВО ЖИВО: Митинг на ВМРО-ДПМНЕ во Пробиштип

ВМРО-ДПМНЕ денеска ќе одржи митинг во Пробиштип. На истиот ќе се обратат лидерот на партијата Христијан Мицкоски и кандидатот за претседател Гордана Силјановска Давкова. Митингот,...

Македонија 16.04.19 | 19:50

Мицкоски: Заев гледаше како кула од карти се урива националниот идентитет

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски пред жителите на Аеродром рече дека премиерот Зоран Заев се фалел како го заштитил идентитетот на држвата, а всушност...

Македонија 16.04.19 | 19:43

Мицкоски: Ајде заедно да победиме на 21 април и 5 мај

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан мискоски од Аеродром порача, поддржете ја Гордана Силјановска Давкова за претседател, застанете рамо до рамо со народот, застанете...

Македонија 16.04.19 | 18:10

Митинг на ВМРО-ДПМНЕ во Аеродром (Следете во живо)

Со почеток во 18:30 часот, ВМРО-ДПМНЕ ќе одржи митинг во Аеродром. На истиот се очекува да се обратат лидерот на партијата Христијан Мицкоски и кандидатот за претседател...

Македонија 15.04.19 | 20:31

Следете во живо: Митинг на ВМРО-ДПМНЕ и Силјановска Давкова во Гевгелија

Со почеток во 20:30 часот, ВМРО-ДПМНЕ ќе одржи митинг во Гевгелија. На истиот се очекува да се обратат лидерот на партијата Христијан Мицкоски и кандидатот за претседател...

Македонија 13.04.19 | 22:20

Говор на Мицкоски кој нема да остави рамнодушен никого, се обрати до секој човек во Македонија

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски од големиот митинг во Скопје им се обрати на сите кои цврсто ја носат во срцата идејата за Македонија. На заговарачите...

Македонија 13.04.19 | 22:14

Мицкоски испрати порака до разочараните членови на СДСМ

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, од вечерашниот масовен митинг на партијата пред зградата на Владата во Скопје, им се обрати и на разочараните членови на СДСМ,...

Македонија 13.04.19 | 22:02

Сета власт е во рацете на неколкумина, ги нарекувам конзули, а првиот конзул – премиерот е надлежен за сè

Кандидатот за претседател на Република Македонија проф. д-р Гордана Сиљановска Давкова вечерва се обрати на граѓаните во Скопје. Сиљановска Давкова ги поздрави граѓаните...

Македонија 13.04.19 | 20:54

Да се спротивставиме на ова рушење на нашиот дом, овој пат Македонија се брани со гласачко ливче

Овие избори се повеќе од обични избори, затоа што оваа власт удри по темелите на нашата заедничка куќа, по нашиот дом, почна да руши дел по дел од она што со генерации...

Економија 13.04.19 | 20:45

40.000 вработени во администрација, а што прават?

Професорката Гордана Силјановска Давкова на вечерашниот централен митинг пред Владата во Скопје, се осврна на најавите од власта дека ќе требало да ангажираат огромен...

Македонија 13.04.19 | 20:22

Пред вас стои жена, зошто на Македонија ѝ треба жена! Работиме трипати повеќе од мажите, тоа нè прави трипати посилни

Не сум јас хероината, вие сте хероите, вие сте Македонија, а јас само ќе се обидам да бидам вашиот глас, ум, став, порака. Постојано ќе докажувам дека сум со вас, дека не...

Македонија 13.04.19 | 19:48

Илјадници срца чукаат во еден ритам кога Дурловски пее „Денес над Македонија се раѓа“

Момент од кој не може а да не ве полазат морници – Игор Дурловски ја пее химната на Македонија. Ретко кој ги задржа емоциите кога вечерва илјадници присутни на централниот...

Македонија 13.04.19 | 19:31

Големото знаме пристигна пред Влада, граѓаните се собираат за централниот митинг

Со паролата „Да живее Република Македонија“ огромен број на граѓани вечерва се собраа пред зградата на Владата, каде ВМРО-ДПМНЕ денеска ќе го одржи централниот митинг...

Македонија 13.04.19 | 18:59

ВО ЖИВО: Голем митинг на ВМРО-ДПМНЕ во Скопје

ВМРО-ДПМНЕ денеска со почеток во 19 часот пред Владата на Република Македонија ќе го одржи митингот во Скопје. На истиот се очекува да се обратат лидерот на партијата...

Македонија 10.04.19 | 20:40

Господине Заев, луѓето во Македонија се како пиреј, а ти ги потцени

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денеска им се обрати на граѓаните во Бутел, каде рече дека сите граѓани на Република Македонија ќе кажат едно огромно...

Македонија 10.04.19 | 20:30

ВО ЖИВО: Митинг на ВМРО-ДПМНЕ во Карпош

Кандидатот за претседател на Македонија Гордана Силјановска Давкова вечерва ќе се обрати пред карпошани. На митингот на ВМРО-ДПМНЕ, кој почнува во 20:30 часот ќе се обрати...