Ознака: мирослав богдановски
Македонија 04.07.21 | 12:28

Превирања во ДОМ: Десет општински организии се против коалицијата со ЛДП и ДС

Десетина општински организации на владејачката ДОМ ја оспоруваат одлуката на Централниот одбор и на претседателката Маја Морачанин за настап во граѓанска коалиција...

Македонија 30.06.21 | 12:32

Пратеникот со скафандерот од ДОМ си поднесе оставка

Пратеникот од ДОМ Мирослав Богдановски си поднесе оставка од пратеничката функција. Оставката тој ја потврди во изјава за Република“. За причините вели дека се исклучиво...

Македонија 20.04.21 | 11:28

Поднесена кривична пријава против сакфандер-пратениците и спикерот Џафери

Пријава до Државниот санитарен и здравствен инспекторат – со известување за прекршување на мерката строга изолација (карантин), како и кривична пријава до Основното...

Македонија 20.04.21 | 10:14

Славјанка Петровска призна дека пратениците во скафандери сториле кривичнио дело

Ако Бисера и Мирослав сториле кривично дело, тогаш опозицијата ги поттикна да го сторат тоа, вели пратеничката од СДСМ Славјанка Петровска, коментирајќи ги најавените...

Македонија 18.04.21 | 21:34

Хрватски експерт: Доколку после денешниот скандал не падне владата, македонскиот народ не заслужува држава

Лука Андраши, хрватски експерт кој работи на проект на ЕУ кој врши мониторинг на работата на високи државни службеници во Македонија денешните настани во Собранието...

Македонија 18.04.21 | 21:25

Овие не се опасни само за државата и демократијата, овие се опасни по животот на секој од нас! Или тие или ние!

Денешното присуство на пратеници позитивни на корона на собраниска седница предизвика револт кај јавноста. Додека пратениците кои заболени и заразни одењето во собрание...

Македонија 18.04.21 | 21:11

Херојство е здрав да отидеш и да помагаш на инфективно, болен да одиш на работа е кривично дело

Адвокатот и член на партијата „Твоја“, Александар Тортевски, го коментира инцидентот во кој инфицирани пратеници отидоа во Собранието во скафандери. Една од пратеничките...

Македонија 18.04.21 | 20:38

Здравствен работник : Заслужувате да ги фрлиме скафандерите и униформите

Емотивна реакција на македонски здравствен работник разочаран од скандалот со заразената пратеничката која што во скафандер со амбулантно возило отиде да гласа во...

Македонија 18.04.21 | 20:29

Власта не е заразена. Власта е заразна!

Власта не е заразена. Власта е заразна! Ќе се најде лек, не може ова лудило вечно да трае- Коментира денеска актерот Владо Јовановски откако денеска во Собранието, пратениците...

Македонија 18.04.21 | 20:24

Пандов: Ако за вас не важат законите кои самите вие ги носите, зошто треба да важат за народот?

Тоа дека после државниот удар кој го направија Заев и СДС на 27 април 2017 година, со Македонија ќе владее тоталитарна хунта, која нема да почитува Устав и закон, сите го...

Македонија 18.04.21 | 18:38

Мирослав Богдановски од ДОМ е вториот заболен пратеник кој дојде во Собрание по скафандер

Вториот пратеник од владејачката коалиција, кој денеска присуствуваше на собраниската седница и покрај тоа што има решение за изолација како заболено лице од ковид-19...

Македонија 22.10.20 | 13:34

Богдановски од ДОМ: Лаптопите се донација од Швајцарија

Мирослав Богдановски, пратеникот од ДОМ, партија дел од владеачкото мнозинство, преку „Фејсбук“ објаснува за јавната набавка на Собранието на 100 лаптопи со поединечна...