Ознака: мирољуб петровиќ
Балкан 09.03.19 | 12:13

И прилепчанец починал по лекувањето со тинктурите на српскиот надрилекар Петровиќ

Уште еден Македонец починал откако почнал да се лекува кај надрилекарот од Србија Мирољуб Петровиќ. Српскиот весник „Блиц“ во денешното издание објавува сведоштво...

Балкан 12.02.19 | 12:09

На жена со метастази на коските ѝ рекол дека лекарите се дебили и ја лекувал со сурова храна

Зага Крстиќ од Белград е третата жртва на надрилекарот од Србија Мирољуб Петровиќ кој ги „лечеше“ нашиот Славчо Петров и Марјан Батовац од тумор на мозок и тумор на...

Балкан 25.01.19 | 12:11

Лековите нека не ги зема, само со Божја помош ќе помине

Во никој случај да не се оперира, лековите препишани од лекарот да не ги зема. Вака во допишувањата со сестрата на 31-годишниот Славчо Петров, кој боледувал од тумор на...

Балкан 24.01.19 | 18:38

Македонец починал зошто надрилекарот го лечел од тумор на мозокот со цедени сокови и тинктура

Триесет и едногодишниот Славчо Петров, кој боледувал од тумор на мозокот, починал на 7 јануари годинава. Сестрата на Славчо, Билјана Јовановиќ (32) за неговата смрт го...