Ознака: Мира Марковиќ
Балкан 24.12.21 | 22:41

Сопругата на Милошевиќ во последното интервју: Откако не можеа да го осудат Хаг реши да го убие Слободан

Мира Марковиќ, сопругата на поранешниот претседател на Србија и СРЈ, Слободан Милошевиќ, во своето последно интервју откри зошто мисли дека е убиен и зошто сопругот...

Балкан 05.07.21 | 10:56

Мира Марковиќ и Зоран Ѓинѓиќ за да се видат се прекачувале по покриви на згради

Бранислав Ивковиќ, човекот што беше до Милошевиќ до последните моменти за време на апсењето тврди дека Зоран Ѓингиќ и сопругата на Слобо, Мира Марковиќ имале интензивна...

Балкан 25.04.19 | 22:24

Поради заветот на Тигрите, Марко не смееше да дојде во Србија на погребот на мајка си

Марко Милошевиќ не присуствувал на погребот на Мира Марковиќ поради стравот од осветата на Аркановите тигри кои се зарекле дека ќе им се одмазди на сите кои се одговорни...

Балкан 20.04.19 | 21:50

Мира Марковиќ, сопругата на Милошевиќ погребана во Пожаревац

Мира Марковиќ, вдовицата на поранешниот претседател на Сојузна Република Југославија и хашки осуденик, Слободан Милошевиќ, беше погребана денеска во Пожаревац. Урната...

Свет 15.04.19 | 12:31

Беше Леди Магбет на Балканот: Странските медиуми пишуваат за смртта на Мира Марковиќ

Веста за смртта на сопругата на Слободан Милошевиќ, Мирјана Мира Марковиќ, ја пренесоа и странските медиуми. Информацијата дека Марковиќ почина во Москва за британски...

Балкан 15.04.19 | 09:55

Опасен, моќен, црн и маркантен, целосна спротивност на Слоба: Тој бил љубовник на Мира Марковиќ?!

Љубовта на Слободан Милошевиќ и Мира Марковиќ се родила уште во нивните гимназиски денови и траела до самиот крај, но изгледа не било се така идилично и дека таа била...

Балкан 27.03.19 | 09:49

Укината пресудата на Мира Марковиќ

Со одлука на Апелацискиот суд во Белград денеска е поништена првостепената пресуда на сопругата на поранешниот претседател на Србија, Слободан Милошевиќ и лидерка...