Ознака: министер за внатрешни работи
Балкан 10.02.21 | 18:14

Словенецот вратен од граница: Хрватската полиција вели не го пуштила, тој дека ги тестирал комшиите како работат

Хрватската полиција вчера попладне го вратила словенечкиот министер за внатрешни работи Алеш Хојс од граница, кој, според словенечките медиуми, се обидел да ја премине...

Македонија 06.06.20 | 15:03

Фер и демократски избори треба да има во оној момент кога граѓаните без страв за своето здравје ќе излезат и ќе го поддржат тој во кого веруваат

Господине Чулев, на сила во моментов е одлуката за ограничување на движењето за одредени општини која трае 80 часа, каков е вашиот став по ова прашање? Чулев: Одлуките...

Македонија 22.02.20 | 17:14

Наќе Чулев ги демантира лажните обвинувања и спинови дека ја попречувал истрагата

Наќе Чулев, министерот за внатрешни работи на својот профил на Фејсбук ги демантира лажните обвинувања и спинови дека наводно ја попречувал истрагата во скопско Крушопек. Во...

Македонија 08.02.20 | 13:18

Чулев во посети семејствата на загинатите бранители и „Тигрите“

Министерот за внатрешни работи Наќе Чулев, денес ги посети семејствата на загинатите бранители. Тие овие денови го поминуваат зимскиот одмор во сместувачките капацитети...

Македонија 29.12.19 | 16:03

Стоилковски: Консултациите за техничкиот министер за внатрешни работи во тек, власта да не ги одложува работите

Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ Наум Стоилковски денеска соопшти дека консултациите со власта за кандидатите во техничката влада траат, но не кажа дали имало телефонски...

Македонија 29.12.19 | 13:20

Прилепски бранители го поддржуваат предлогот Драган Ковачки да биде нов министер за внатрешни работи

Прилски бранители го поддржуваат предлогот на ВМРО ДПМНЕ Драган Ковачки да биде нов министер за внатрешни работи во техничката влада која треба да се избере на 3 јануари...