Ознака: Милутин Мркоњиќ
Естрада 02.12.21 | 14:49

Погреб на Мркоњиќ: Испратен без поп, на гробот нема крст

На Алејата на заслужни граѓани погребан е Милутин Мркоњиќ. Дојдоа многу негови пријатели, политичари, колеги. Чест му направија Оливера Ковачевиќ, Гордана Шаулиќ, Јелена...

Естрада 02.12.21 | 12:02

Првата сопруга од која никогаш не се разведе не дојде на комеморацијата на Мркоњиќ

Денеска се одржува комеморација пред погребот на Милутин Мркоњиќ.На комеморацијата во негова чест дојдоа голем број политичари, пејачи, спортисти, роднини… Тука...

Естрада 01.12.21 | 13:28

Од болничкиот кревет повикал адвокат: Мрка тајно го сменил тестаментот и го поделил имотот

Политичарот Милутин Мркоњиќ почина пред неколку дена на 79-годишна возраст, по тешко боледување. Многумина веруваа дека ќе ја победи болеста, а најмногу надеж имаше неговата...

Естрада 01.12.21 | 09:06

Тој ги запозна со Ана Бекута: Mркоњиќ ќе почива до Шабан Шаулиќ

Почесниот претседател на Социјалистичката партија на Србија, Милутин Мркоњиќ, кој ќе биде погребан задутре во Алејата на заслужните граѓани на Новите гробишта во Белград,...

Естрада 29.11.21 | 10:50

Aна Бекута го сонувала погребот на Мркоњиќ

Долгогодишна партнерка на Милутин Мркоњиќ Ана Бекута пред два месеци им се пожалила на колегите на снимањето на „Ѕвезда Гранда“  дека ја сонувала  смртта на Мрка на...

Естрада 28.11.21 | 09:02

Жарот меѓу нас беше само поголем: Ова е љубовната приказна на Бекута и Мрка

Вчера почина поранешниот српски министер Милутин Мркоњиќ на 79-годишна возраст, чиј живот последната деценија беше одбележен по љубовта со пејачката Ана Бекута. Милутин...

Естрада 28.11.21 | 08:26

Си замина мојот Милутин: Ана Бекута скршена по смртта на нејзиниот партнер

Милутин Мркоњиќ почина вчера на Институтот за кардиоваскуларни болести Дедиње во Белград, а зад себе ја остави неутешната партнерка Ана Бекута, но и законската сопруга...

Балкан 27.11.21 | 21:16

Почина Милутин Мркоњиќ, партнерот на Ана Бекута

Српскиот политичар, почесен претседател на СПС и пратеник Милутин Мркоњиќ (79) почина денеска во Белград во Институтот за кардиоваскуларни болести „Дедиње“. Мркоњиќ...