Ознака: милионер
Останати спортови 25.10.20 | 21:14

Хабиб оди во пензија како милионер: Доби 6 милиони долари за последната борба и 90 илјади долари бонус

Легендарниот дагестански борец Хабиб Нурмагомедовце ќе биде награден со рекордна сума пари за неговата последна борба во кариерата против Американецот Џастин Геиџи...

Балкан 18.10.20 | 12:41

Кој е најбогатиот Србин: Тој прима половина милион евра месечно и еве со што се занимава

Најплатениот граѓанин во Србија има бруто месечна заработувачка од 62 милиони динари или 528.000 евра. Тоа се просечни 778 бруто плати во земјата. Најбогатиот Србин минатата...

Фудбал 24.07.20 | 12:21

Играч на „Спорт лајф“ ставил сè на англиската Чемпионшип лига и освоил милион!

Среќно и со милионска добивка заврши драмата во англиската Чемпионшип лига за играчот на „Спорт лајф“ во Скопје-Центар. Типувал само на 12 натпревари од последното...

Калеидоскоп 14.11.19 | 15:15

Мајка му го оставила на буниште, а денес е милионер

Фреди Фигерс (30) како бебе бил оставен во контејнер за ѓубре, а денес е извршен директор на компанија вредна 62 милиони долари. Фреди е роден во градот Квинси, Флорида,...

Свет 04.11.19 | 14:10

Загина милионер од Канада во сообраќајка во Велика Британија

Рон Кари, милионер од Канада, загинал во сообраќајна незгода на собир на стари возила во Велика Британија. Кари (80), инаку, е основач на нафтената компанија Џеј-ен-ел саплај,...

Свет 20.09.19 | 10:04

Мексикански милионер со глисер си го уби 11- годишниот син

Хавиер Бурило е 57- годишен мексикански милионер , член на едно од најбогатите семејства, а во неделата е уапсен за убиство на својот 11- годишен син. Малото момче настрадало...

Економија 26.03.19 | 14:02

Најмладиот милионер во Македонија имал 15 години

Највисок приход во 2017 од 212 милиони денари или 3,5 милиони евра остварил скопјанец, соопшти денеска УЈП презентирајќи ги податоците за остварени највисоки приходи во...

Калеидоскоп 08.03.19 | 23:23

Британец по 13 години стигна до последното прашање во квизот „Кој сака да биде милионер“

Откако популерниот англиски водител, Џереми Кларксон изјавил дека најновата епизода од британската верзија на квизот „Кој сака да биде милионер“ ќе биде вредна за...

Калеидоскоп 06.12.18 | 12:59

Битола доби нов милионер

Битола повторно се покажа како еден од најсреќните градови, барем кога станува збор за игрите на среќа. Во продажното место ДИМПО кое се наоѓа во Градското реонско шеталиште...