Ознака: миле паника
Твитови 09.07.21 | 10:21

За француската пошта Македонија е овошна салата

  Проверувам на линк од француска пошта до каде ми е пратката, па на втората слика гугл го преведе на англиски. Fruit salad 😃 pic.twitter.com/YZoZv6KnGN — Миле Паника (@Mile_Panika) July 7, 2021

Твитови 28.12.20 | 13:23

[ВИДЕО] Заев учи англиски и одговара на прашања за марихуаната

И покрај неверојатната конкуренција, мора да признаам дека Зоран Заев ми е најсмешниот лик на Бранко Огњановски, пишува авторот на видеото.

Твитови 10.11.19 | 22:00

Миле Паника откри каде се парите

Парите се таму каде што завршува виножитото. — Миле Паника (@Mile_Panika) November 10, 2019

Твитови 13.06.19 | 15:09

За малце датум, за малце Нобелова

Како тргнало, Заев ќе биде во право – за џабе го дадовме името. За малце датум, за малце нобелова. — Миле Паника (@Mile_Panika) June 13, 2019

Скопје 24.12.18 | 19:11

Миле Паника прогласен за заслужен граѓанин на Карпош

На предлог на градоначалникот на општина Карпош, Стефан Богоев, за заслужен граѓанин за идната година советниците на општината денеска го изгласале Бранко Огњановски,...