Ознака: миле јовановски
Македонија 16.03.23 | 10:27

Синот ни останува со траен инвалидитет, велат родителите на Јовановски најавувајќи кривични пријави

Мајката на Бојан Јовановски – Боки 13 преку писмо до јавноста алармира дека животот на нејзиниот син е донесен во ризик. Јасминка Јовановска, во писмото потпишано...

Црна хроника 22.10.22 | 22:29

Помодрен е во главата, има болки во стомакот, но психички е во одлична кондиција, вели Миле Јовановски за Боки 13

Родителите на Боки 13 биле на посета во затворот „Идризово“, каде што нивниот син пред два дена беше претепан од три лица. Во изјава за „А1он“ Миле Јовановски ја опишува...

Македонија 04.01.22 | 11:52

Закани, рекет, нарачување убиства: Сведоштвата на Бојан Јовановски и татко му не се доволни Заев да биде повикан на распит во Обвинителство

За само неколку дена Бојан Јовановски и неговиот татко изглегоа со сведоштва за директна вклученост на Зоран Заев во случајот „Рекет“. Двајцата Јовановски, едниот...

Македонија 04.01.22 | 10:03

По сведоштвата на Миле Јовановски зошто обвинителството не ги повика Русковска и Зоран Заев на распит?

ВМРО-ДОМНЕ го прозива јавното обвинителство зошто досега не се повикани на распит Зоран Заев и Вилма Рускоска, со оглед на тоа што таткото на Бојан Јовановски Миле Јовановски...

Македонија 03.01.22 | 23:16

Таткото на Боки открива: 3aeв бeше шеф на peкетapcката групација, тој одлучуваше кој ќе оди во затвop, а кој нe

Премиерот Зоран Заев бил на чело на рекетарската шема во Македонија тврди таткото на Бојан Јовановски, Миле Јовановски во своето гостување во порталот А1 ОН, главната...

Македонија 03.01.22 | 20:11

Таткото на Боки 13: Заев го контролира судството и обвинителството, тој стои зад рекетот

Миле Јовановски, таткото на Боки 13 во интерву за А1он“ вели оти е убеден дека поранешниот премиер Зоран Заев го контролира судството и обвинителството и дека тој стои...

Македонија 26.05.21 | 11:00

Дедото на Боки 13 бил управник во затворот Шутка

На денешното рочиште во случајот Меѓународен сојуз сведочеше Стојанка Мицевска. Таа е стрина на Бојан Јовановски која живее во семејната куќа во Тафталиџе. Таа објасни...

Македонија 19.11.20 | 13:30

Боки најави: Ќе има уште кривични пријави

Бојан Јовановски на денешното рочиште за случајот „Меѓународен сојуз“ најави дека ќе следуваат уште кривични пријави штом неговиот адвокат Сашо Дукоски се опорави...

Македонија 19.11.20 | 11:17

Миле Јовановски: Ова е заевистички суд!

По Боки 13, расправија со судијката Софче Ефремова имаше и неговиот татко Миле Јовановски. Тој реагираше на листинзите од телефонските разговори што ги презентираше...

Македонија 31.10.20 | 11:21

Боки излезе, но во Шутка влезе татко му Миле

По 15 месеци поминати во притвор, вчера од истражниот затвор „Скопје” излезе Бојан Јовановски и замина во домашен притвор. Апелација ја прифати жалбата на неговиот...

Црна хроника 21.07.20 | 14:06

„Рекет 2″ се прекина, на таткото на Боки му се слоши

Судењето на „Рекет 2“ се прекина откако на Миле Јовановски му се слоши. Тој почна да повраќа и судијката беше принудена да го одложи за во четврток. Поради лошата состојба...

Црна хроника 21.07.20 | 11:44

Таткото на Боки ѝ се нафрли на Рускоска: Не дозволувам да 63 години да ме правите криминалец

Миле Јовановски на денешното рочиште ѝ се нафрли на обвинителката Рускоска. Откако судијката Ефремова – Гаврилова го праша дали разбира зошто е обвинет тој се обрати...

Македонија 03.01.20 | 13:17

Паднаа обвиненијата за „Меѓународен сојуз“, ќе ѝ се суди и на Ременски

По спроведена сеопфатна истражна постапка надлежен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција денеска до Основниот...

Црна хроника 20.12.19 | 13:15

„Среќна нова ’49“, им рече на новинарите таткото на Боки 13

„Среќна нова ’49“. Со овие зборови ги поздрави Миле Јовановски, таткото на Боки 13 новинарите кои го чекаа за изјава по едночасовен распит кај обвинителката Вилма...

Македонија 20.12.19 | 09:42

Бојан и Миле Јовановски на распит

Бојан Јовановски, неговиот татко Миле и асистентката од „Меѓународниот сСојуз“, Христина Блажевска, денеска во Обвинителството за гонење на организиран криминал...

Црна хроника 18.11.19 | 15:33

Ни венчавка, ни крштевка немав три години: Свештеникот бара отштета од таткото на Боки13

Свештеникот Виктор Стојчев најави дека ќе бара отштета од Миле Јовановски, таткото на Боки 13, кој денес беше осуден на шест месеци затвор поради физички напад врз свештеникот. За...

Црна хроника 18.11.19 | 13:38

Тепаниот поп: Правдата е задоволена

Попот Виктор Стојчев, кој е оштетен во предметот во кој Миле Јовановски е осуден на шестмесечна казна затвор, рече дека нема да ја коментира пресудата, но дека правдата...

Црна хроника 18.11.19 | 11:51

Таткото на Боки 13 осуден на казна затвор од шест месеци

Таткото на Боки 13, Миле Јовановски e осуден на казна затвор од шест месеци, откако претходно призна вина дека го натепал свештеникот Виктор Стојчев. Обвинетиот Јовановски...

Црна хроника 12.11.19 | 11:57

Таткото на Боки 13 пред судот призна дека го истепал попот

Таткото на Бојан Јовановски-Боки 13, Миле Јовановски, денеска пред судијката Александра Ристевска во Кривичниот суд призна дека на Божик во 2017 го тепал со боксови и клоци...

Црна хроника 21.10.19 | 11:50

Не сум Сталоне да го истепам попот за една минута, рече татко му на Боки 13 по судењето за физички напад

Утрово во кривичниот суд беше одложено судењето за татко му на Боки 13, Миле Јовановски, обвинет дека му нанел тешка телесна повреда на попот Виктор Стојчев, поради отсуство...