Ознака: милан поповиќ
Естрада 22.01.20 | 14:39

Северина: Додека тие „случајно скијаат“…

Поминаа 54 дена и поминаа „88 часа“, помина вечност додека тие „скијаат“, вели Северина во последната објава на „Инстаграм“, алудирајќи на нејзиниот поранешен сопруг...

Сцена 16.01.20 | 17:23

Фатен на дело: Милан Поповиќ и судијката што ѝ го одзеде старателството на Северина, заедно на скијање

Стигнавме во хотелот во сабота на 4-ти јануари и не сум сигурна дали се видовме истата вечер или следното утро во хотелското лоби. Јас бев со семејството, а тој беше со...

Естрада 16.01.20 | 13:08

Mилан Поповиќ на зимување со судијката што му го подари старателството врз Александар

Судијката Теа Голуб, која во случајот за старателството врз синот на поранешните сопружници Северина Којиќ и Милан Поповиќ, на изненадување на целата балканска јавност...

Семејство 03.12.19 | 23:32

Дупки во пресудата која му го додели Александар на Милан

Пејачката Северина Којиќ го загуби спорот со поранешниот сопруг Милан Поповиќ во врска со старателството над нивниот син. Хрватскиот суд на 28 ноември донесе привремена...

Калеидоскоп 03.12.19 | 15:07

Севе, ајде да се смириме: Милан Поповиќ шокираше со овие зборови!

Бизнисменот Милан Поповиќ сака да се смири со Северина Којиќ. Српскиот крал на бакарот сврте нов лист откако го доби старателството над синот Александар(7). Во интерес...

Естрада 02.12.19 | 09:54

Милан Поповиќ конечно прозборе: Се случија работи што една мајка не смее да си ги дозволи

Милан Поповиќ првпат се огласи во јавнсота откако судот во Загреб одлучи да му додели привремено старателство врз синот. Српскиот бизнисмен ја сподели својата страна...

Семејство 02.12.19 | 09:13

Северина се помири: Милан не сакаше да дојде на крштевката, а судот му го додели детето

Северина Којиќ го загуби спорот со Милан Поповиќ, судот донесе привремена мерка дека неговиот син Александар ќе живее со својот татко, кој сега се грижи за неговото...

Естрада 01.12.19 | 09:33

Новинарката која му помогна на Милан да ѝ го земе синот на Северина

Новинарката Татјана Војтеховски му помагала на Милан Поповиќ за да ѝ го одземе синот на Северина. Како што истакна пејачката во едно интервју, Поповиќ имал помош од...

Естрада 28.11.19 | 23:06

Северина вечерва му го предаде Александар на Милан

Вечерва точно во 20.11 часот, Северина Којиќ во придружба на сопругот Игор Којиќ, го доведе седумгодишниот Александар кај неговиот татко и му го предаде, како што е одредено...

Естрада 28.11.19 | 11:59

Северина ја загуби правната битка со Милан Поповиќ: Александар ќе живее со таткото

Во правната битка околу грижата за синот со таткото на нивното заедничко дете, пејачката Северина Којиќ ја загуби битката со Милан Поповиќ. Судијката Теа Голуб утринава...

Естрада 18.10.19 | 20:45

По обвинувањата за злоставување, се огласи и Милан Поповиќ

Откако хрватската пејачка Северина Којиќ преку прес-конференција објави низ што сè поминува за време на борбата за старателство за нејзиниот син Александар, како и...