Ознака: милан јазбец
Македонија 27.07.20 | 15:30

Села – Јазбец: Што поскоро формирање на новата Влада

Денес во канцелариите на АА во Скопје претседателот на АА Зиадин Села, заедно со генералниот секретар Арбен Таравари, го примија на средба амбасадорот на Република...

Култура 10.02.20 | 15:03

Промоција на „Сјајна ѕвезда лавовска грива“ од амбасадорот Милан Јазбец

Во книжарницата „Матица ексклузив“ вечерва со почеток во 19 часот ќе биде промовирана колекцијата на преводи од збирката поезија со наслов „Сјајна ѕвезда со лавовска...

Култура 19.11.19 | 10:12

Амбасадорот на Словенија, Милан Јазбец новата книга „Виножито зад душата“ ќе ја претстави во МКЦ

Зборовите се како чуда, само со нив мора да бидеш внимателен, умешен и нежен, вели Милан Јазбец, писател и актуелен амбасадор на Република Словенија во Македонија. Промоцијата...

Македонија 01.10.19 | 12:30

Јазбец: Словенија силно ја поддржувам вашата земја за да добие зелено светло за почеток на преговорите со ЕУ

Словенечкиот амбасадор во нашата земја Милан Јазбец денеска изјави дека Словенија силно ја поддржува Македонија за да добие зелено светло за почеток на преговорите...