Ознака: Миконос
Патувања 30.07.21 | 11:03

Не патувајте на грчките острови Миконос, Санторини и Родос поради ширењето на коронавирусот

Повеќе популарни туристички острови во Грција веќе се „црвени зони“ и не се препорачува патување таму. Европскиот центар за контрола и превенција на болести (ЕЦДЦ)...

Патувања 19.07.21 | 15:43

Се испразни Миконос поради полицискиот час и забраната за музика

Мерките што ги воведе Грција против коронавирусот предизвикаа масовно враќање на туристите од Миконос. На островот е воведен 5-часовен полициски час, а во рестораните...

Балкан 17.07.21 | 13:14

На Миконос воведен полициски час и забрана за музика во сите објекти

Полициски час од 1 часот по полноќ до 6 часот наутро и забрана за музика во угостителските објекти во текот на целиот ден, се посебните мерки што од денеска стапуваат...

Естрада 15.07.21 | 09:50

Деми Мур со ќерка ѝ и кучињата ужива на Миконос

Холивудската актерка Деми Мур, заедно со ќерка ѝ од бракот со Брус Вилис, Румер, деновиве се сончаат на грчкиот остров Миконос. Папараците успеаја да ги уловат 58-годишната...

Спорт 21.08.20 | 15:21

Протече снимка од тепачката на Хари Мекгваер во Миконос

Видео снимка ја прикажува тепачката на група Британци на грчкиот остров Миконос, а во која учествувал Хари Мекгваер, капитенот на Манчестер Јунајтед. На видеото е прикажан...

Фудбал 21.08.20 | 13:32

Капитенот на Манчестер Јунајтед уапсен на Миконос, се тепал со полиција

По судир со група Британци на грчкиот остров Миконос, уапсен е Хари Мекгваер, капитенот на Манчестер Јунајтед. Како што пренесуваат тамошните медиуми, очевидци изјавија...

Свет 20.08.20 | 21:26

Двојка од Шпанија, позитивна на коронавирус, уапсена на Миконос на журка со дрога

Двојка од Шпанија, која била во карантин откако е утврдено дека се позитивни на коронавирус, уапсени се во текот на забава на грчкиот остров Миконос поради поседување...

Калеидоскоп 19.08.20 | 14:14

Нема веќе луди журки на Миконос

Откажување на сите настани како што се забави со жива музика, литии, пазари и слично; забрана за јавни и приватни собири на над девет лица; задолжителна маска и надвор...

Македонија 28.02.20 | 14:24

Дуковски ја покажа авионската карта на Боки и Лила за Миконос

Адвокатот Сашо Дукоски ја презентираше авионската карта на Бојан Јовановски со која тој тврди дека тој воопшто немал намера да бега туку дека планирал да замине на...

Патувања 20.09.19 | 23:49

Направил сметка од 128 илјади евра на Миконос, побегнал со приватен авион

Италијанец заедно со семејството побегнал со приватен авион, откако за време на летувањето на грчкиот остров Миконос направил долг од 128 илјади евра. Италијанецот кој...

Мода и убавина 14.07.19 | 18:45

Тие се главни на Миконос летово

Младата манекенка Шанина одлучила да тргне по стапките на своите колешки Кендел и Адриана и одлучила летото да го мина на прекрасниот Миконос. Убавите и атрактивни...

Психологија 23.05.19 | 23:03

Американски турист платил 591 евра за шест порции лигни во ресторан на Миконос

Турист од САД во ресторан на грчкиот остров Миконос платил 836,20 евра за три салати Цезар, шест порции лигни, шест големи локални пива, две води и еден сок од домати, а сметката...