Ознака: Мика Алексиќ
Балкан 11.07.21 | 23:11

Адвокатот на осомничениот професор Мика Алексиќ: Му останаа уште неколку месеци живот, срцето му работи само 20 отсто

Сопственикот на школата за глума, Мирослав Мика Алексиќ (69), кој е осомничен за сексуално злоставување ученички, има големи здравствени проблеми и работи само 20 отсто...

Филм 17.05.21 | 09:48

Додека ангелите силуваат: Вака Мика Алексиќ воведувал 13 годишни девојчиња во својот изопачен свет на сексот

Белграѓанката Т. С, поранешен ученик на училиштето за глума на Мирослав Алексиќ, обвинет за силување и сексуално злоставување, кој треба да биде сослушан како сведок...

Балкан 21.04.21 | 17:48

Обвинителството покрена обвинение за силување за професорот по глума Мика Алексиќ

Вишото јавно обвинителство во Белград поднесе обвинение против професорот по глума Мирослав Мика Алексиќ, пренесуваат српските медиуми. Обвинението се однесува на...

Калеидоскоп Естрада 30.01.21 | 22:59

Милена Радуловиќ со нова шокантна исповед: Се срамевме и не можевме да им кажеме на родителите низ што поминувавме

Исповедта на младата српска актерка Милена Радуловиќ го шокираше целиот Балкан. Во потресната исповед таа откри дека претрпела сексуално злоставување и вознемирување...

Калеидоскоп 29.01.21 | 08:48

Одбраната има стратегија: Мика Алексиќ не можел да силува, бидејќи бил импотентен?

Одбраната на Мирослав Мика Алексиќ (68), осомничен за осум силувања и шест сексуални малтретирања на неговите ученици во просториите на неговото училиште за глума во...

Естрада 28.01.21 | 20:07

„Ниси сама“: Песна на Бајага и Бранко Ѓуриќ посветена на сексуално злоставуваните актерки

„Ниси сама“ е песна посветена за сексуално злоставуваните актерки Милена Радуловиќ и Ива Илинчиќ од страна на професорот по глума Мика Алексиќ, скандал што ја тресе...

Калеидоскоп 27.01.21 | 09:02

И денеска го чувствувам неговиот мирис, повраќав и се туширав 10 пати: Девојка тврди дека Мика ја силувал секој вторник

Студентка по глума (20), е една од девојките кои наводно го пријавила Мика Алексиќ за силување. Вели дека силувањето се случувало секој вторник. Тој е препаметен човек...

Калеидоскоп 18.01.21 | 13:58

Марш да се измиеш, глупердо една, дебел дали гнетеше: Се појавија шок снимки како Миша Алексиќ ги понижува децата на часовите по глума

Младата актерка Милена Радуловиќ јавно обелодени дека ја силувал учителот по глума, Мирослав Алексиќ, кој после тоа е уапсен поради сомневање дека со години силувал...