Ознака: мик шумахер
Останати спортови 28.03.21 | 19:29

Хамилтон најбрз на отворањето на новата сезона во Формула 1, дебитираше малиот Шумахер

Возачот на Мерцедес Луис Хамилтон победи на првата трка во новата Формула 1 сезона возена вечерва за Големата награда на Бахреин. Второто место му припадна на Макс Верстапен...

Останати спортови 09.10.20 | 18:17

Себастијан Фетел ќе вози со специјална почесна кацига на Михаел Шумахер

Возачот на Ферари, Себастијан Фетел, пред трките за германското Гран при, му ја покажа на Мик Шумахер кацигата што му ја посвети на неговиот татко, седумкратниот шампион...

Останати спортови 29.09.20 | 17:48

Крвта не е вода: Синот на Михаел Шумахер ќе дебитира во Формула 1

Мик Шумахер ќе дебитира во Формула 1 следниот тркачки викенд на календарот на Гран-при на Ајфел. Синот на легендарниот седумкратен светски шампион Михаел Шумахер ќе...

Останати спортови 13.09.20 | 16:12

Мик Шумахер го возеше шампионското Ферари на неговиот татко

Мик Шумахер, синот на седумкратниот Формула 1 шампион, Михаел Шумахер, во неделата пред 1.000 ГП трка за Ферари на ГП на Тоскана во Муџело имаше чест да го вози шампионскиот...

Останати спортови 09.09.20 | 23:40

Синот на Михаел Шумахер, Мик, викендов ќе дебитира во Формула 1

Синот на легендарниот Михаел Шумахер викендов може да се најде зад болидот на Ферари на 1000-та трка за италијанскиот тим, пренесува британски Мирор. Големата награда...

Останати спортови 04.08.19 | 18:35

Прва победа на Мик Шумахер во Формула 2

Мик Шумахер ја освои својата прва победа во Формула 2. Дваесетгодишниот син на Михаел Шумахер стартуваше на прво место и заврши на тоа место на спринтерската трка во...

Останати спортови 25.03.19 | 18:40

Мик Шумахер ќе тестира со Ферари во Бахреин

Синот на легендарниот пилот на Ф1, Михаел Шумахер – Мик ќе одржи прв тест во Формула 1 со тимот на Ферари следната недела, објавија бројни светски медиуми. Германскиот...