Ознака: Михаил Мишустин
Свет 30.04.20 | 20:41

Премиерот на Русија заболе од корона

Премиерот на Русија, Михаил Мишустин, е позитивен на коронавирусот. Тој го информирал претседателот Владимир Путин за својата состојба и ќе замине во самоизолација....

Свет 21.01.20 | 18:56

Русија добива влада, Михаил Мишустин нов премиер

Рускиот претседател Владимир Путин денеска потпиша указ за составот на новата Влада предводена од Михаил Мишустин. До декретот на рускиот претседател предвидено е...

Свет 16.01.20 | 13:57

Русија има нов премиер

Русија доби нов премиер, Михаил Мишустин. Руската Дума го потврди неговото именување. Тој доаѓа на местото на ненадејната оставка на Дмитриј Медведев, која тој ја поднесе...

Свет 15.01.20 | 19:47

Eве кој е моќниот Михаил Мишустин, идниот премиер на Русија

Михаил Владимирович Мишустин е државен службеник, бизнисмен и научна фигура. Во моментов работи на Федералната даночна служба во Русата Федерација. Тој е доктор по...