Ознака: Михаел Шумахер
Останати спортови 30.07.22 | 16:10

Семејството Шумахер се сели во Шпанија, ќе живеат на имот вреден 2,8 милиони евра

Седумкратниот Формула 1 шампион, Михаел Шумахер, неговата сопруга Корина и нивните две деца Џина и Мик, ќе се преселат на Мајорка. Како што ексклузивно открива германскиот...

Балкан 30.05.22 | 22:18

Михаел Шумахер доби улица во Сараево

По титулата почесен граѓанин на Сараево, главниот град на Босна и Херцеговина го удостои седумкратниот светски првак во Формула 1 Михаел Шумахер со улица, која од денеска...

Останати спортови 17.01.22 | 14:27

Вистинска љубов: Сопругата на Шумахер никогаш не објави фотографија од повредениот Михаел

Љубовната приказна на Михаел и Корина започна во 1991 година на почетокот на неговата кариера во Формула 1, а тие се запознаа на забава на која присуствуваше тогашниот...

Останати спортови 30.12.21 | 15:32

Лечењето е прескапо: Семејството на Шумахер почна да го распродава имотот

Поминаа осум години од тешката несреќа што ја доживеа Михаел Шумахер (52) на скијање на Алпите, а речиси секојдневно се појавуваат нови информации за неговата состојба. Семејството...

Останати спортови 25.10.20 | 17:38

Луис Хамилтон го сруши рекордот на Михаел Шумахер по број на победи во Ф1

Возачот на Мерцедес, Луис Хамилтон се запиша во историјата на Формула 1 како прв кој остварил 92 победи во светскиот шампионат. Британецот победи на денешното Гран при...

Калеидоскоп 19.09.20 | 10:45

Помошта доцнела: Позната причината поради која состојбата на Шумахер никогаш нема да се подобри

Познатиот швајцарски невролог Ерих Ридерер ја откри тажната вистина за Михаел Шумахер, кој претрпе страшна несреќа на скијање кон крајот на 2013 година. Во документарецот...

Спорт 19.07.20 | 10:52

Жан Тод го видел Шумахер, се надева дека целиот свет ќе може да го стори истото

Поранешниот прв човек на тимот на Ферари во Формула 1, Жан Тод изјави дека е информиран за ситуацијата со која се соочува Михаел Шумахер со години. Легендарниот Германец...

Останати спортови 20.04.20 | 15:15

Француски доктор ќе се обиде да го врати Михаел Шумахер на нозе: Операцијата е многу ризична и не се гарантира успех

Иновативна, но многу ризична операција може да го врати Михаел Шумахер во нормала. Надежта ја даде познатиот француски доктор д-р Филип Менаше, според кој легендарниот...

Останати спортови 06.02.20 | 16:08

Се продава првото „Ферари“ што Шумахер го возеше

Болидот на Ферари 412 Т2 од 1995 година е ставен на продажба со аукција од страна на компанијата „Џирардо и Ко“. Автомобилот беше првиот што го тестираше Мајкл Шумахер како...

Останати спортови 28.12.19 | 10:08

Мистериозната порака од Корина Шумахер за 6-годишината од несреќата на Михаел

В недела ќе навршат точно шест години од тешката несреќа која на скијањето во Франција ја имаше германскиот возач на Формула 1, Михаел Шумахер (50), после што заврши во...

Останати спортови 11.09.19 | 20:11

Михаел Шумахер е во свесна сосојба и можеби денеска си оди од болница!

Повеќекратниот шампион во Формула 1 Михаел Шумахер е во свесна состојба откако го примија во болницата во Париз, пишуваат британските медиуми. Таму се лекуваше со матични...

Останати спортови 10.09.19 | 09:17

Состојбата на Шумахер се подобрува? Шампионот пренесен во Париз на „тајна операција“

Поранешниот првак во Формула 1, Михаел Шумахер, итно бил пренесен во клиника во Париз, јавуваат светските медиуми. Според весникот „Паризиен“, германскиот ас вчера...

Останати спортови 12.07.19 | 14:47

Неговиот пријател откри нови детали за состојбата на Шумахер

Претседателот на Меѓународната автомобилистичка федерација (ФИА) – Жан Тод направи тажни откритија во врска со статусот на неговиот добар пријател Михаел Шумахер....

Филм 14.05.19 | 15:15

Се појавија првите снимки од Михаел Шумахер!

Снимен Михаел Шумахер !! Пет години по тешката повреда на главата заработена на скијање на Алпите камерите влегоа во вилата на семејството Шумахер. Легендарниот светски...

Калеидоскоп 13.05.19 | 12:00

Ќе се дознае ли целата вистина за Шумахер: Семејството конечно ќе зборува пред камера

Сопругата и семејството на шампионот во Формула 1, Михаел Шумахер, за прв пат ќе си ја отворат душата за семејната трагедија откако поранешниот Ф1 возач доживеа несреќа...

Останати спортови 18.12.18 | 20:56

„Ферари“ во чест на 50 роденден на Шумахер: Изложба на најзначаните негови фотографии

Михаел Шумахер на 3 јануари 2019 година ќе наполни 50 години и тој ден во негова чест Ферари ќе отвори изложба. Германскиот возач го управуваше болидот на италијанскиот...

Останати спортови 17.12.18 | 18:19

Шумахер не е врзан за кревет, ниту пак за некаква машина

Англиски „Дејли Мејл“ објави со шокантно тврдење во врска со здравствената состојба на седумкратниот Формула 1 шампион, Михаел Шумахер. Гемранецот по еден скијачки...

Калеидоскоп 17.12.18 | 12:26

Шумахер нема да го дочека 50-тиот роденден во кревет

Според пишувањата на дел од светските медиуми, седумкратниот шампион во Формула 1, Михаел Шумахер здравствено е многу подобар, но сепак претстојниот роденден ќе го прослави...