Ознака: Михаел Шумахер
Останати спортови 02.11.23 | 18:06

Ралф Шумахер првпат проговори за состојбата на својот брат

Вистината за вистинската состојба на Шумахер веројатно ќе остане непозната за јавноста до крајот на неговиот живот. Семејството е експлицитно дека не треба да се знае...

Останати спортови 23.04.23 | 21:45

Семејството на Шумахер најави тужба поради наводно „интервју“ со него

Семејството на Михаел Шумахер најави правна постапка против германски неделник поради наводно „интервју“ со легендарниот шампион во Формула 1, генерирано со вештачка...

Останати спортови 28.02.23 | 12:45

Михаел Шумахер е „присутен но и не е присутен“

Еди Џордан, ирскиот бизнисмен за чиј тим возеше Михаел Шумахер, прв после долго време конкретно проговори за состојбата на легендарниот Германец. Михаел Шумахер пред...

Останати спортови 30.07.22 | 16:10

Семејството Шумахер се сели во Шпанија, ќе живеат на имот вреден 2,8 милиони евра

Седумкратниот Формула 1 шампион, Михаел Шумахер, неговата сопруга Корина и нивните две деца Џина и Мик, ќе се преселат на Мајорка. Како што ексклузивно открива германскиот...

Балкан 30.05.22 | 22:18

Михаел Шумахер доби улица во Сараево

По титулата почесен граѓанин на Сараево, главниот град на Босна и Херцеговина го удостои седумкратниот светски првак во Формула 1 Михаел Шумахер со улица, која од денеска...

Останати спортови 17.01.22 | 14:27

Вистинска љубов: Сопругата на Шумахер никогаш не објави фотографија од повредениот Михаел

Љубовната приказна на Михаел и Корина започна во 1991 година на почетокот на неговата кариера во Формула 1, а тие се запознаа на забава на која присуствуваше тогашниот...