Ознака: мицубиши
Економија 18.11.21 | 23:02

Николоски: Лажги се дека Мицубиши ќе инвестира во РЕК Битола

Александар Николоски од ВМРО-ДПМНЕ е вечерва соговорник во „Клик Плус“ на ТВ21. Тој предвидува „црно сценарио“ на Македонија со оваа власт, и вели дека нема да има ниту...

Економија 17.11.21 | 23:02

„Мицубиши“ ќе се погрижи за „зеленото сценарио“: Јапонци заинтересирани да градат гасна електрана во РЕК Битола

Делегација на јапонскиот производител „Мицубиши“ ги посети АД ЕСМ и Подружницата РЕК Битола за да ги испита можностите за изградба на гасна електрана со моќност...

Економија 17.11.21 | 12:36

„Мицубиши“ заинтересиран за изградбата на гасна електрана во РЕК Битола

Делегација на јапонскиот производител „Мицубиши“ ги посети АД ЕСМ и Подружницата РЕК Битола со цел испитување на можностите за изградба на гасна електрана со моќност...

Црна хроника 12.02.20 | 10:43

Ограбено „мицубиши“ сопственост на МЕПСО

Единицата за внатрешни работи – Одделение за криминалистички работи Ѓорче Петров поднесе кривична пријава против Ш.Д.(37) од Скопје, поради постоење основи на сомнение...