Ознака: Мицевски
Македонија 08.06.22 | 11:39

Мицевски: Џафери не е способен да го менаџира Собранието

Ароганцијата, суетата и инаетот на Талат Џафери повторно доведе до тензична атмосфера и непродуктивност на Собранието на Република Македонија, вели Никола Мицевски,...

Македонија 30.05.22 | 18:41

Мицевски: СДСМ ја прекина седницата за гласање на заемот за општините од Светска банка, ги излажаа граѓаните и нанесоа штета на општините

Да му одговорам на заменик координаторот зошто не знам дали се слушате вие кажувате да се откажат 20 пратеници од дискусии. Па ајде ако не заклученете пак овде па додека...

Македонија 15.04.22 | 11:22

Мицевски: Ни срам, ни перде, Османи вчера изјави дека имал готов документ кој „наводно бил прифатлив“ за Македонија

Министерот за надворешни работи Бујар Османи продолжува со скандалозното однесување и ПРИВАТИЗИРАЊЕ на македонското прашање и односите со Бугарија, пишува на својот...

Македонија 26.01.22 | 10:20

Мицевски: Мора да се вратиме на уставните рокови за одржување на избори во рок од 45 до 60 дена

Предлогот за укинување на Пржинска влада беше поднесен, на координацијата помеѓу претседателот на Собранието и сите координатори на пратенички групи го дадов на увид....

Македонија 24.01.22 | 12:10

Следете во живо: Изјава на Никола Мицевски, координатор на ВМРО-ДПМНЕ


Македонија 15.01.22 | 14:09

Мицевски: Кадрите кои се причина за кризите, не може да бидат излез и решение

Ова е Влада, исто како и досегашната, која што нема кредибилитет и капацитет да ја извади Македонија од тешката ситуација во која што се наоѓа веќе подолг период, а е...

Македонија 07.09.21 | 13:36

Мицевски: Власта во наредните денови, има намера да протне 12 нови закони злоупотребувајќи го европското знаменце

Продолжува теророт на власта со злоупотребата на Европското знаменце при носењето на законите во Собранието на Република Македонија. Власта предводена од Заев и СДСМ...