Ознака: месут озил
Фудбал 10.09.20 | 08:35

Озил го задева Мурињо: Aко сакав да не освојувам трофеи ќе одев во Тотенхем

Играчот за врска на Арсенал, Месут Озил се исмејуваше со главниот ривал на „топчиите“, Тотенхем. На Твитер, еден навивач го праша Германецот: „Ако имате избор, што би...

Фудбал 13.08.20 | 21:30

Озил останува во Арсенал до истекот на договорот

Германскиот фудбалер Месут Озил изјави дека нема да го напушти Арсенал до 2021 година. Поранешниот играч на германската репрезентација има 31 година и заработува 350.000...

Фудбал 09.11.19 | 09:42

Десет години затвор за нападот врз Озил и Колашинац

 Судот донесе пресуда, Ешли Смит кој се смета за главен организатор на нападот, следните десет години да ги мине во затвор, како казна за обидот за грабеж на фудбалерите...

Фудбал 15.10.19 | 10:22

Мебел од Турција, султан на ѕид – ова е домот на Месут Озил во Лондон

Фудбалерот на Арсенал, Месут Озил, се потрудил во неговиот дом во Лондон во целост да го донесе духот на Турција. Вилата вредна 10 милиони долари е на продажба, а пред да...

Фудбал 25.07.19 | 22:41

Разбојници со нож го нападнале Месут Озил, го бранел соиграчот Колашинац

Фудбалерот на Арсенал, Месут Озил, денеска бил нападнат од разбојници, а прашање е каков би бил крајниот исход ако до него не се нашшол соиграчот Сеад Колашинац. Поранешниот...

Фудбал 08.06.19 | 09:20

Ердоган кум, Озил младоженец – се ожени фудбалерот на Арсенал

Турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган беше кум на венчавката на поранешниот германски репрезентативец и фудбалер на Арсенал Месут Озил и Eминe Ѓул. Свадбата, на која...

Калеидоскоп 17.03.19 | 10:18

Озил го покани Ердоган за кум, Германците гневни

Ѕвездата на Арсенал, Месут Озил, одлучи да „рипне во тавче“, а покана за неговата свадба доби и човекот поради кој претрпува големи критики, турскиот претседател Таип...

Фудбал 16.03.19 | 21:03

Озил го поканил Ердоган да му биде кум на свадба

Поранешниот германски репрезентативец, Месут Озил ќе жени ова лето, а според турските медиуми,тој лично го поканил турскиот претседател, Реџеп Таип Ердоган да му биде...

Фудбал 28.01.19 | 14:38

Интер го бара Озил, но му нуди само половина плата

Италијански Интер до крајот на зимскиот преоден рок ќе се обиде во своите редови да го донесе Месут Озил. Германецот не е во плановите на Емери и е на излезна врата во...

Фудбал 20.12.18 | 15:12

Месут Озил зимaвa ќе го напушти Арсенал?

Германецот Месут Озил по се изгледа зимскиот преоден рок ќе го напушти Арсенал. Како што пишуваат медиумите на „Островот“, тренерот Унаи Емери не смета на услугите...