Ознака: месинџер
Технологија 03.02.22 | 14:01

Предупредување за корисниците на Фејсбук Месинџер кои праваат „скриншот“

Основачот на Фејсбук и извршен директор на матичната компанија Мета, ги предупреди корисниците на Фејсбук Месинџер кои праваат „скриншот“ од нивните разговори, пренесува...

Сервиси 10.06.21 | 10:45

Не би требало да користите Месинџер: Експерт по сајбер безбедност открива зошто

Корисниците на Фејсбук Месинџер можеби треба да размислат да се откажат од популарната апликација по советот на експертот за сајбер безбедност Зака Дофман, кој вели...

Технологија 10.12.20 | 13:49

Падна „Месинџер“, проблеми има и со „Фејсбук“ и „Инстаграм“

Од утрово корисниците на социјалните платформи „Фејсбук“, „Инстаграм“ и „Месинџер“ пријавуваат проблеми во користењето. Проблеми имаат корисниците низ цела Европа,...

Сервиси 10.12.20 | 12:56

Падна Месинџер, корисниците пријавуваат проблеми

Илајдници корисници на популарните социјални мрежи Фејсбук и Инстаграм утрово и пладнево јавуваат проблеми при интеракцијата со други луѓе. На Месинџерот на Фејсбук...

Технологија 30.09.20 | 14:30

Фејсбук ги интегрира разговорите на Инстаграм и Месинџер

Фејсбук во средата објави дека овозможува комуникација преку своите апликации Инстаграм и Месинџер. Раководителот на Инстаграм, Адам Мосери и раководителот на Месенџер,...

Технологија 13.04.19 | 18:00

„Фејсбук“ го укинува „Месинџер“

По пет години од осамостојувањето на апликацијата „Месинџер“,  таа се враќа во рамките на апликацијата „Фејсбук“. До „Месинџер“ ќе се пристапува преку познатото...

Технологија 22.03.19 | 17:46

Долгоочекувана нова опција во „месинџер“

„Месинџер“ конечно ја добива корисната функција на цитирање на пораки во групни разговори. Со ова се олеснува одговарањето на пораките и следењето на разговорот, особено...

Технологија 05.03.19 | 11:06

Нова опција на „Месинџер“: Еве како може да го активирате „Dark mode“

Фејсбук одамна најави дека ќе овозможи нова опција, односно нов изглед – “Dark Mode” (темен режим) за Месинџер, меѓутоа, четири месеци подоцна компанијата сѐ уште не ја...

Технологија 03.01.19 | 17:02

Како изгледа новиот месинџер?

Темниот начин на работа засега е достапен само за корисниците во неколку држави ширум светот, а се очекува наскоро да биде достапен за сите корисници. На социјалната...

Технологија 31.12.18 | 17:34

Како никој да не дознае дека сте ја прочитале пораката на месинџер

На секого му се случило да не отвори порака на Фејсбук само за тој што ви ја пишал да не забележи дека сте ја прочитале. За среќа, постои решение и за овој „проблем“. Програмерите...