Ознака: мерсељ биљали
Македонија 15.12.20 | 11:56

Биљали: Не треба многу емотивно да го прифаќаме ветото од Бугарија

Според аналитичарот Мерсел Биљали не треба да трошиме време на минатото, туку би се насочил кон Мини шенген. ЕУ има многу проблеми сега, имаме и дијаметрални разлики...

Македонија 05.11.19 | 18:02

Заев за советниците што го напуштија: Биљали имал ќерка за вработување, Ленче мегдан за поголема заработувачка

Премиерот Зоран Заев денеска одговарајќи на новинарско прашање за оставката на неговата советничка за земјоделски политики Ленче Николовска и други вработени во Владата...

Македонија 27.02.19 | 09:39

Многу дипломати сега отворено велат дека ДУИ е рак на државата и на самите Албанци

ДУИ не знае што се внатрешните реформи, не знае што е елементарна одговорност, не знае, ниту пак сака да знае дека таму е за да ја развива земјата и да го подобри целокупниот...

Македонија 26.02.19 | 15:47

Журнал: Советникот на Заев вели дека општо добро е ДУИ да оди во опозиција

Ако странците ви веруваат, тие ќе дадат еден куп аргументи зошто ДУИ треба да оди во опозиција за општо добро. ДУИ не знае што се внатрешните реформи, не знае што е елементарна...