Ознака: мери николова буџаку
Македонија 14.08.19 | 11:00

Мери Николова Буџаку: Дно од партизирана држава сме, јас за вакви промени не се борев

Рашковски го заборавивте? На човекот само муабети му извадија, бадијала сега ќе се мачи да оди на распит во антикорупциска, “можеби не сум во право”?, напиша на Фејсбук...

Македонија 18.02.19 | 14:19

Николова до Заев: Лекови и пари за децата со ретки болести во болниците нема, а Мира како кралица ја чувате

Мери Николова, една од најгласните активистки на СДСМ и т.н. „шарена револуција“ која се бореше за поголеми права на затворениците, како и за законот за амнестија со...

Македонија 25.12.18 | 10:32

Мери Николова Буџаку: Заев, ти си најголем лажго, на наредни избори прва ќе застанам против тебе

Граѓанската активистка, Мери Николова Буџаку, преку својот Фејсбук профил му се обрати на премиерот Зоран Заев, со зборовите дека е најголем лажго и дека на наредните...