Ознака: мери јордановска
Твитови 25.10.22 | 20:18

Место ѓубре, Данела собира срциња

Имаме голем општински проблем. Градоначалникот постави знак, со срце со сѐ, во Кисела Вода. Пред неколку дена, знакот ни го срушија. На пладне некаде. Вечерта, знакот го...

Македонија 26.03.21 | 08:39

Јордановска: Имате муда да кажете јасно и гласно „Потфрливме!“? Немате

Како не ви е непријатно?, ја прашува власта новинарката Мери Јордановска, упатувајќи остри критики за нивното досегашно справување со пандемијата. Не ви е непријатно...

Македонија 23.02.21 | 20:18

Дека лажете – по ликовите ви се познава, дека е пазар – од небо се гледа

Ова е еден неуспешен обид за бегство, а големи се сомнежите и за договор, кој на момент малку застранува, но непријатностите се решаваат. 1. Два дена Мијалков е во бегство...

Скопје 10.01.21 | 15:56

Шилегов гледа работи што ги нема

Објавата на градоначалникот на Скопје Петре Шилегов дека градот е подготвен за снегот предизвика потсмев на социјалните мрежи. Новинарката Мери Јордоановски коментира ...

Македонија 26.11.20 | 13:28

Јордановска: На крај Хитлер ќе излезе самостоен национален координатор на административците

Аман нека го запре некој, да не зборува веќе на темава! На крај Хитлер ќе излезе самостоен национален координатор на административците. Аман нека го запре некој, да...

Македонија 14.11.20 | 21:39

Joрдановска: Имаме министер кој вели дека „ситуацијата е под контрола“ и без образ не лаже сите до еден

Новинарката Мери Јордановска со статус на Фејсбук предупредува за лошата состојба во здравството и за справуањето со короната. Според неа, луѓето се оставени сами на...

Македонија 02.11.20 | 14:51

Обичните луѓе кешираа по скоро 4.000 денари, а функционерите се тестирале бесплатно и преку ред за Ковид 19

Министрите, но и другите јавни функционери од власта се тестирале ургентно во јавните здравствени установи, бесплатно и без да чекаат, бидејќи морало да се заштити функционирањето...

Македонија 13.01.20 | 15:52

Јордановска и Коровешовска го пријавија Јакимовски во МВР

Новинарките Мери Јордановска и Искра Коровешовска поднесоа пријава во МВР против државниот службеник во Централен регистер, Емил Јакимовски, за навредување и закани...

Економија 13.01.20 | 09:23

Отказ за вработениот во Централен регистар, кој им се закануваше на новинарките Јордановска и Коровешовска

Директорката на Централниот регистар, Марија Бошковска Јанковски донесе Решение за престанок на работниот однос на лицето Емил Јакимовски поради, како што соопштија...

Македонија 12.01.20 | 21:04

Чулев ги осуди заканите до новинарките, случаите утре ќе бидат пријавени во СВР Скопје

Министерот за внатрешни работи Наќе Чулев денеска лично контактирал со новинарките Мери Јордановска и Искра Коровешовска кои добивале закани од Емил Јакимовски, вработен...