Ознака: менувачница
Црна хроника 06.03.21 | 17:43

Дошол во менувачница да смени фалс евра – за двеста евра битолчанец заврши зад решетки

На 05.03.2021  во Битола од полициски службеници од СВР Битола е лишен од слобода К.Ѓ. (36) од Битола постапувајќи по претходна пријава во 14.30 часот од О.С.(41) од Битола дека во...

Црна хроника 07.10.20 | 19:24

Му ја избушиле гумата, па му украле 6.500 евра: Србин, Македонец, Бугар и Косовец опљачкале нишлија

Полицијата во Ниш го уапси Игор С. од Земун, додека негови соучесници биле Ј.К. од Бугарија, косовски Албанец Д.Ш. и Македонец Б.Н. по кои е распишана потерница, бидејќи...

Црна хроника 21.03.20 | 09:30

По третпат нападнат сопственикот на менувачница што застрела двајца

Вчера попладне во населбата Кисела Вода е натепан и ограбен сопственикот на менувачницата кој пред три години уби две лица кога се обидоа да извршат грабеж во неа. Настанот...

Двоглед 22.01.20 | 13:20

Вице Заев ја преименува менувачницата „Пе-Он“ во „Медена земја“

Легендарниот менувач на пари Вице Заев одлучи да го промени името на својата штедилница „Пе-Он“ во „Медена земја“, известува порталот сегледаменаврвот.мк. Ваквиот...

Црна хроника 12.12.18 | 11:21

Нема да му се суди на сопственикот на менувачница кој во самоодбрана уби две лица во Кисела Вода

Скопското обвинителство донело решение за отфрланње на кривичната пријава против сопственик на менувачница во Кисела Вода, кој во нужна одбрана лиши од живот две лица...