Ознака: Мекдоналдс
Скопје 21.09.21 | 12:51

Мекдоналдс нема да влезе во Македонија

Американскиот ланец за брза храна Мекдоналдс нема да влезе во Македонија. Иако се најауваше дека тоа може да се случи во новиот трговски центар „Ист Гејт“ надлежните...

Свет 13.08.21 | 17:56

Русинка го тужи „Мекдоналдс“ поради билборд кој ја намамил да го прекрши постот

Русинката Ксенија Овчиникова ќе го тужи „Мекдоналдс“ затоа што, како што тврди, го прекршила предвелигденскиот пост бидејќи билборд на американскиот ланец на ресторани...

Економија 08.04.21 | 13:40

„Мекдоналдс“ се враќа во Македонија?

По осум години откако ја напушти земјата, интернационалиот гигант за брза храна „Мекдоналдс“ се враќа во Македонија, дознава „Фактор“. Премиерот Зоран Заев со Хари...

Свет 16.06.20 | 14:45

Продажбата на Мекдоналдс надвор од САД „тешко“ погодена од корона кризата

Мекдоналдс во вторникот откри дека надвор од Соединетите држави, продажбата на компанијата во април и мај била масовно погодена од привремено затворање на нејзините...

Свет 18.12.19 | 19:25

Затворени сите ресторани на „Мекдоналдс“ поради смрт на двајца вработени

Сите ресторани на „Мекдоналдс“ во Перу се затворени поради дводневна жалост, откако двајца млади вработени настрадаа од струен удар во главниот град Лима. Александра...

Калеидоскоп 24.07.19 | 13:04

Пукање во „Мекдоналдс“ поради ладен помфрит

Една жена е приведен во Џорџија откако испукала куршум во Мекдоналдс бидејќи наводно и послужиле ладен помфрит. Шефот на ресторанот во Гарден Сити, вели дека жената...