Ознака: меѓународна потерница
Македонија 23.02.21 | 20:44

МВР ја повлече меѓународната потерница за Мијалков

Министерството за внатрешни работи вечерва ја ажурираше веб страницата и ја повлече меѓународната потерница за екс директорот на УБК, Сашо Мијалков од веб страницата. Ваквата...

Црна хроника 23.02.21 | 09:15

Распишаната потерница по Мијалков не е ефективна, тој може слободно да патува во странство

Распишаната потерница по Сашо Мијалков не може да биде ефективна во меѓународни рамки затоа што Кривичниот совет, наместо за ефективен, донел поблага мерка куќен притвор...

Црна хроника 22.02.21 | 19:29

МВР објави меѓународна потерница по Сашо Мијалков

Министерството за внатрешни работи објави меѓународна потерница по Сашо Мијалков, поранешниот шеф на УБК. Сашо Мијалков се бара по наредба за распишување на потерница...

Македонија 22.02.21 | 13:17

Објавена меѓународна потерница за Сашо Мијалков

Кривичниот суд претпладнево добил барање од МВР за распишување меѓународна потерница за Сашо Мијалков и веднаш го одобрил. Заради интерес на медиумите во однос меѓунардоната...

Црна хроника 22.02.21 | 11:04

МВР допрва ќе бара да се распише меѓународна потерница за Сашо Мијалков

Министерството за внатрешни работи ќе побара да биде издадена наредба за распишување на меѓународна потерница за Сашо Мијалков. Судот му одреди мерка куќен притвор...

Црна хроника 02.10.19 | 11:08

Маж баран со меѓународна потерница уапсен на аеродром

На граничниот премин „Меѓународен Аеродром Скопје“ вчера околу 13 часот бил приведен С.И.(33), затоа што бил предмет на меѓународна потерница од Косово. Тој бил задржан...

Црна хроника 27.08.19 | 11:28

Косовец баран од Интерпол уапсен вчера на Долно Блаце

Вчераутро на Граничниот премин „Долно Блаце“ од слобода бил лишен Х.А. (44) од Косово затоа што при извршена контрола и проверка било констатирано дека се наоѓа на стоп...

Македонија 09.05.19 | 20:28

Интерпол ѝ одговори на Рускоска: За потерницата за Груевски прашајте си во Скопје

Вчера обвинителката Вилма Русковска изјави дека Интерпол одбива да ја објави меѓународната потерница за експремиерот Никола Груевски. Од друга страна пак, оттаму ја...

Македонија 08.05.19 | 12:06

Интерпол ја саботира Рускоска

Обвинителката и шефица на Обвинителството за организиран криминал Вилма Рускоска се пожали дека Интерпол ја саботира, односно дека повеќе од 2 месеци, без никакво објаснување,...

Црна хроника 01.04.19 | 11:59

Интерпол распиша потерница по поранешниот директор на „Фени Индустри“

Поранешниот директор на „Фени Индустри“, Јусуф Миракхмедов, се бара со меѓународна потерница во соработка со Интерпол. Миракхмедов за директор во Фени беше поставен...

Црна хроника 18.12.18 | 10:11

Во Македонија се обидел да влезе криминалец баран од Интерпол

Вчера на Граничниот премин-Долно Блаце при влез во Македонија бил лишен од слобода Б.У.(32) од Косово, кој се барал со потерница од Интерпол. Лицето е предадено на полициски...