Ознака: Меган Мракл
Свет 04.11.19 | 09:45

Трамп ја осуди Меган Маркл

Американскиот претседател Доналд Трамп (73) е познат по својот „долг јазик“ и потребата да даде свое мислење за сите случувања и тоа без цензура. Гостувајќи во една радио...

Мода и убавина 25.10.19 | 23:20

Меган во кожено здолниште, луѓето не можеле да ги тргнат погледите од неа

Црвено, тесно здолниште, па дури и кожно. Војвотката од Сасекс Меган, Маркл ги изненадила сите со нејзиното атрактивно издание. За приемот во дворецот Виндзор, каде што...

Сцена 14.08.19 | 23:54

Често се бакнуваат и допираат, па пријателите почнаа да ги избегнуваат

Принцот Хари и војвотката Меган се неисцрпна тема на британските таблоиди, а во тоа најмногу придонесуваат со своето кршење на сите кралски правила. Хари е доста далеку...

Калеидоскоп 04.07.19 | 09:40

Меган и Хари подготвуваат тајно крштевка на Aрчи

Може да се каже дека Меган Маркел и принцот Хари навистина не се грижат многу за кралските протоколи. Тие се подготвени да пробијат едно од правилата во семејството,...

Калеидоскоп 17.06.19 | 10:25

Принцот Хари и се налути на Меган на балконот на Бакингемската палата, таа се расплака

Британскиот принц Хари за прв пат направи забелешка на јавно место на својата се уште „свежа“ во однос на кралските манири сопруга – актерката Меган Маркл. За време...

Вести 12.06.19 | 20:32

Меган ќе стане уредник на „ВОГ“, па бара дадилка на јавен оглас

Меган Маркл ќе биде заменик-уредник на септемвриското издание на Vogue. Војвотката од Саскес поради тоа накратко ќе ги занемари своите кралски должности и ќе се посвети...

Сцена 17.05.19 | 11:10

Откриенa вистинската причина зошто Меган Маркл се развела од првиот сопруг

Новиот документарен филм за Меган Маркл, војвотката од Сасекс, открива бројни детали за нејзиниот живот пред да го запознае принцот Хари. Филмот носи наслов „Meghan Markle:...