Ознака: меган маркл
Калеидоскоп 31.07.19 | 12:10

Принцот Хари ќе има само две деца

Принцот Хари не планира да има повеќе од две деца. Во интервју со активистката за животна средина Џејн Гудал тој објаснува дека е уште позагрижен за иднината на Земјата...

Калеидоскоп 24.07.19 | 09:58

Кралицата мора да се слуша: Новото правило на Елизабета ја шокираше Меган Маркл

Кралицата Елизабета реши да застане на пат на непослушноста на Меган Маркл и принцот Хари кога во прашање се многу протоколи и кралски правила во прашање. Кралицата...

Мода и убавина 15.07.19 | 11:22

Сите зборуваат за фустанот на Меган Маркл кој го носеше на премиерата на „Кралот лав“

Меган Маркл во друштво на сопругот, принцот Хари дојде на европската премиера на филмот „Кралот лав“ која се одржа во Лондон. Меган носеше елегантен црн фустан со класичен...

Калеидоскоп 06.07.19 | 18:26

Први фотографии од крштевката на Арчи

Точно два месеца откако се роди, утрово во Виндзор беше крстен првиот син на принцот Хари и Меган Маркл. Церемонијата била интимна, само за најблиското семејство, без...

Калеидоскоп 04.07.19 | 09:40

Меган и Хари подготвуваат тајно крштевка на Aрчи

Може да се каже дека Меган Маркел и принцот Хари навистина не се грижат многу за кралските протоколи. Тие се подготвени да пробијат едно од правилата во семејството,...

Сцена 28.06.19 | 11:04

Хари, Меган и Арчи заедно одат на турнеја низ Африка

По неколку дена шпекулации, конечно Меган и Хари потврдија дека оваа есен заминуваат на турнеја низ Африка заедно со синот Арчи. Ова ќе биде прва официјална турнеја...

Калеидоскоп 17.06.19 | 10:35

Толку е понижувачки што боли: Со појави снимка на која се гледа како Хари ја третира Меган!

Меган Маркл пред неколку дена ја одушеви планетата во тегет комплет на традиционалната парада, што беше нејзино прво појавување во јавност откако на светот му го покажа...

Калеидоскоп 17.06.19 | 10:25

Принцот Хари и се налути на Меган на балконот на Бакингемската палата, таа се расплака

Британскиот принц Хари за прв пат направи забелешка на јавно место на својата се уште „свежа“ во однос на кралските манири сопруга – актерката Меган Маркл. За време...

Калеидоскоп 16.06.19 | 22:31

Принцот Арчи го освои Инстаграм

Војводата и војвотката од Сасекс објавија фотографија од најмладиот член на кралското семејство, нивниот син Арчи, во чест на Денот на татковците. На фотографијата...

Калеидоскоп 15.06.19 | 21:27

Што прави Меган Маркл за да се врати во форма – сè што не можеше Кејт

Меган Маркл стана мајка пред околу еден месец. Познато е дека војвотката од Сасекс е голема заговорничка на здрав начин на живот кој вклучува редовно вежбање и разнолвидна...

Вести 12.06.19 | 20:32

Меган ќе стане уредник на „ВОГ“, па бара дадилка на јавен оглас

Меган Маркл ќе биде заменик-уредник на септемвриското издание на Vogue. Војвотката од Саскес поради тоа накратко ќе ги занемари своите кралски должности и ќе се посвети...

Сцена 30.05.19 | 14:48

Меган сама со новороденчето, принцот Хари побегнал во Рим!

Војводата од Сасекс му се пожалил на стар пријател, а тој им открил се’ на медиумите Иако со месеци пред раѓањето на детето родителите се подготвуваат за сето она што...

Калеидоскоп 25.05.19 | 15:39

Кејт или Меган: Кој има повеќе следбеници на социјалните мрежи?

Вилијам и Кејт со 8,9 милиони следбеници, наспроти 8,3 милиони следбеници на Хари и Меган- водат во битката за популарност на социјалните мрежи. Кралицата Елизабета Втора,...

Калеидоскоп 20.05.19 | 10:56

Меган и Хари објавија лични фотографии од венчавката

Принцот Хари и Меган Маркл ја прославија годишнинита откако го кажаа судбоносното „ДА“. Сите со радост се потсетија на последната кралска венчавка. Многу детали останаа...

Калеидоскоп 17.05.19 | 23:18

Интересни детали се објавени во Изводот од родените на британското кралско бебе

Во Изводот на родени на британското кралско бебе Арчи, синиот на принцот Хари и на Меган Маркл, се објавени интересни детали, кои до сега не беа познати во јавноста. Според...

Сцена 17.05.19 | 11:10

Откриенa вистинската причина зошто Меган Маркл се развела од првиот сопруг

Новиот документарен филм за Меган Маркл, војвотката од Сасекс, открива бројни детали за нејзиниот живот пред да го запознае принцот Хари. Филмот носи наслов „Meghan Markle:...

Естрада 13.05.19 | 12:16

Бившиот сопруг на Меган Маркл се ожени со милијардерка

Првиот сопруг на Меган Маркл се ожени за наследничка на мултимилионска империја. Само неколку дена по раѓањето на првото дете на Меган и Хари, Тревор Енгелсон (42) го...

Калеидоскоп 09.05.19 | 23:02

Станала баба дента кога се роди кралско бебе – неверојатно како го погодила името

Кралската принова на жена, чиј идентитет не е откриен, ѝ донесе дури 18.120 фунти. Внукот на жената што го доби облогот се вика Арчи и својата добивка таа планира да ја чува...

Калеидоскоп 09.05.19 | 22:38

Клуни не сака да биде кум на кралското бебе

Во гостувањето кај Џими Кимел актерот Џорџ Клуни открил дека не сака да му биде кум на кралското бебе. Со оглед на тоа дека е познато дека Џорџ и неговата сопруга Амал...

Калеидоскоп 09.05.19 | 20:22

Британската амбасадорка направи мекици за кралското бебе

Британската амбасадорка Рејчел Галовеј ја испочитува македонската традиција и денеска почести со мекици за раѓањето на кралското бебе, синот на принцот Хари и Меган...