Ознака: меган маркл
Калеидоскоп 29.03.21 | 10:18

Сака да ја каже својата страна од приказната: Таткото на Меган Маркл побарал интервју со Опра Винфри

Таткото Меган Маркл и испратил писмо на Опра Винфри, нудејќи и ја својата страна на приказната во семејната драма во која „главна улога“ има неговата ќерка. Томас Маркл,...

Калеидоскоп 24.03.21 | 09:01

Meган кај Опра лажеше и за свадбата, по објавени документи мораше да се извини

За уште една од работите што ги „признаа“ во фамозното интервју кај Опра, Меган Маркл и принц Хари мораа да признаат дека е лага. Кај американската водителка глумицата...

Калеидоскоп 23.03.21 | 08:43

Меган и Хари фатени во лага: Венчалниот лист покажува дека не се венчале три дена пред официјалната церемонија

По изјавата на Меган Маркл и принцот Хари дека се венчале три дена пред официјалната церемонија во јавноста се појави венчалниот лист кој кажува спротивно. Една од шокантните...

Свет 15.03.21 | 12:20

Доналд Трамп: Меган Маркл е зла

Доналд Трамп не сакал јавно да го коментира интервјуто со Меган Маркл и принцот Хари кај Опра, затоа што сметал „дека тоа ќе го уништи како Пирс Морган“, открива неговиот...

Калеидоскоп 15.03.21 | 10:56

Меган фатена во уште една лага искажана во „искреното“ интервју кај Опра

Британските медиуми со недели се опседнати со интервјуто на принцот Хари и неговата сопруга Меган Маркл дадено кај Опра, во кое открија доста задкулисни тајни за кралското...

Калеидоскоп 11.03.21 | 11:27

Арчи не е единствен во кралското семејство без титула

Контроверзните изјави на војводата и војвотката од Сасекс во интервјуто кај Опра Винфри, во коешто Меган Маркл ги посочи проблемите со кои се справувала за време на...

Кариера 09.03.21 | 23:37

Оставка на британски тв водител по кртиките за принцот Хари и Меган Маркл

Британскиот медиумски регулатор Ofcom покрена истрага во однос на програмата „Good Morning Britain“ по негодувањата предизвикани од оцените на нејзиниот водител Пирс Морган...

Семејство 09.03.21 | 21:38

Реакцијата на принцот Чарлс на интервјуто на Меган и Хари – студен туш

Кралицата, наводно, работела два дена за да одговори на тврдењата на младиот пар, а извор од Бакингемската палата открил за Дејли меил дека кралското семејство сака...

Семејство 09.03.21 | 20:39

Конечно реакција на Кралицата, не знаела низ каква агонија минуват Хари и Меган

Од Бакингамската Палата објавија одговор на интервјуто на Меган Маркл и принцот Хари со Опра Винфри. „Целото семејство е многу тажно кога дозна дека изминатите неколку...

Семејство 09.03.21 | 20:25

Меган преплашено открива некој од палатата ја коментирал бојата на кожата на Арчи

Пети Вуд, која е експерт за говор на телото, вели дека Меган Маркл за време на интервјуто што таа и принцот Хари го дадоа за Опра Винфри, и покрај тешките признанија, сепак...

Калеидоскоп Свет 08.03.21 | 17:34

Едната принцеза – ангел, другата – демон: Како британските медиуми пишуваат за Кејт и Меган

Несогласувањето и нетрпеливоста меѓу принцезата Меган Маркл, сопругата на принцот Хери и британското кралско семесјтво е добро позната. Таквото несогласување е и една...

Естрада 08.03.21 | 12:45

Секундата за реклами беше изгор: Не се знае колку им плати нив, но Опра дебело заработи од интервјуто со Меган и Хари

Ексклузивното интервју со британскиот принц Хари и неговата сопруга Меган Маркл на Опра Винфри ќе ѝ донесе голема заработка. За време на емитувањето на интервјуто,...

Калеидоскоп 08.03.21 | 08:46

Сакав да се самоубијам, не смеев да побарам помош: Меган Маркл шокантно искрена кај Опра Винфри

Американскиот Си-би-си синоќа го емитуваше долгоочекуваното интервју на Опра Винфри со Меган Маркл и принцот Хари во кое парот, меѓу другото, зборувал за причините за...

Калеидоскоп 05.03.21 | 08:43

Меган кај Опра за кралското семејство: Не знам зошто очекуваат да молчиме, самите тие активно учествуваа во атмосферата на линч

Излезе уште еден трејлер за долгоочекуваното интервју на принцот Хари (36) и неговата сопруга Меган Маркл (39) со водителката Опра Винфри (67), а фокусот на разговорот, секако,...

Калеидоскоп Свет 04.03.21 | 08:36

Меган Маркл носела обетки од саудискиот принц Салман, три недели по убиството на новинарот Кашоги

Британската принцеза Меган Маркл (39) носела обетки што ѝ ги подарил принцот на Саудиска Арабија на државна вечера во време кога сите светски лидери го осудуваа принцот...

Калеидоскоп 24.02.21 | 11:04

Меган Маркл првпат во јавноста откако објави дека е бремена

Откако на 14 февруари ги споделија вестите за бременоста, Меган Маркл и принцот Хари првпат јавно се појавија и тоа по пат на видео снимка која што ја направиле во нивниот...

Семејство 16.02.21 | 12:04

По веста дека Меган е бремена, се огласи и Бакингемската палата

Принцот Хари и Меган Маркл во неделата, на Денот на вљубените, објавија дека очекуваат уште едно дете, па по тој повод се огласи и Бакингемската палата. Претставниците...

Калеидоскоп 16.02.21 | 10:07

По веста дека Меган е бремена, се огласи и Бакингемската палата

Принцот Хари и Меган Маркл на Денот на вљубените објавија дека го очекуваат своето второ дете, а сега по тој повод се огласи и Бакингемската палата. Претставниците на...

Семејство 15.02.21 | 09:02

Принцот Хари и Меган Маркл очекуваат второ дете

Британскиот принц Хари и неговата сопруга Меган Маркл ќе имаат уште едно дете, потврди синоќа нивниот гласноговорник. Тој рече дека „може да потврди дека двегодишниот...

Калеидоскоп 18.01.21 | 12:30

Принцот Хари е скршен поради напуштањето на кралското семејство, тврди негов долгогодишен пријател

Принцот Хари се чувствува многу лошо поради тоа што тој и неговата сопруга, Меган Маркл, ги прекинаа односите со британското кралско семејство, откако се преселија во...