Ознака: меган маркл
Калеидоскоп 18.09.22 | 19:25

Хари и Меган мора да се извинат пред погребот на кралицата Елизабета Втора

Принцот Хари и неговата сопруга Меган Маркл мора пред погребот на кралицата Елизабета Втора да ги решат несогласувањата со Вилијам и Кејт кои настанаа по интервјуто...

Свет 10.09.22 | 09:11

Не ја носи Меган во Шкотска, му кажал кралот Чарлс на Хари

Кралот Чарлс му рекол на принцот Хари да не ја носи неговата сопруга Меган Маркл во замокот Балморал, додека тој и другите членови на кралското семејство патувале да...

Естрада 24.08.22 | 11:18

Меган Маркл почна емисија во која ќе ги разоткрива клишеата за жените: Серена Вилијамс прва гостинка

Сопругата на британскиот принц Хари, Меган Маркл, која е поранешна американска глумица, ја почна својата интернет-емисија во којашто ќе ги разоткрива клишеата за жените....

Калеидоскоп 29.07.22 | 10:22

Британски новинар: Меган Маркл ја навредила принцезата Шарлот

Обожавателите на британското кралско семејство ширум светот деновиве го читаат четивото на годината за нив – книгата „Одмазда“ (Revenge) на британскиот новинар Том Бауер,...

Семејство 07.06.22 | 09:57

Меган Маркл и Хари објавија фотографија од Лилибет по повод првиот роденден

Меган и Хари конечно ја покажаа Лилибет со фотографија од прославата за нејзиниот прв роденден – со впечатливата коса, малото девојче е копија на принцот. Меган Маркл...

Филм 03.05.22 | 22:27

Нетфликс го откажа филмот на Меган Маркл

Нетфликс го откажа анимираниот филм на Меган Маркл „Бисер“. Ова е нов удар за Меган и нејзината продукциска куќа „Archewell“ која е основана во 2020 година со соппругот,...

Музика 06.03.22 | 23:02

Констракта откри зошто пее баш за косата на Меган Маркл и зошто мие раце на сцената

Mузичаркат Ана Ѓуриќ, попопозната со мистериозното уметничко име Констракта, убедливо победи во големото финале на „Беовизија“ и со „In Corpore Sano“ ќе ја претсавува Србија...

Калеидоскоп 22.12.21 | 23:53

Меган може да ја запечати судбината кај кралицата: Скандалот што ја тресе Британија доби судски епилог!

Се чини дека војвотката од Сасекс би можела да биде повикана на суд, овој пат како сведок на тужителката Вирџинија Робертс Џафри, во граѓанска тужба против синот на кралицата,...

Естрада 16.08.21 | 11:27

Кејт Мидлтон и Меган Маркл ќе соработуваат на заеднички Нетфликс проект

И покрај тоа што веќе некое време се зборува за заладени односи меѓу членовите на кралското семејство, се чини дека војвотката од Кембриџ, Кетрин Мидлтон и Меган Маркл,...

Калеидоскоп 05.08.21 | 08:47

Меган Маркл првпат ја покажа ќерката Лилибет

Меган Маркл вчера го прослави својот 40 -ти роденден и по тој повод го објави првото видео во кое се појавува по раѓањето на нејзината ќерка Лилибет Дијана, која е родена...

Калеидоскоп 12.06.21 | 15:51

Цел свет зборува за нивното непријателство, а еве што изјави Кејт за бебето на Меган

И посакувам сè најдобро, едвај чекам да ја запознаам, што се надевам дека ќе биде наскоро“, изјави Кејт пред новинарите за време на посетата на училиште во друштво на...

Семејство 06.06.21 | 18:20

Меган Маркл роди ќерка

Војводата и војвотката од Сасекс, принцот Хари и неговата сопруга Меган Маркл го објавија раѓањето на нивното второ дете, кое е девојче. Како што пренесува „Би-би-си“,...

Живот 28.04.21 | 23:45

За проблемите во кралското семејство, виновна е само една личност

Експертите за британското семејство за т.н. „Мегзит“ најмногу го обвинуваат принцот Хари. Велат, тој не ја подготвил како што треба Меган Маркл за живот во кралското...

Калеидоскоп 06.04.21 | 11:27

„Фината“ Меган лично агитирала кај директорот Морган да биде отпуштен: Ако не ѝ верувам – тогаш сум безобразен расист

Британскиот новинар и водител Пирс Морган во интервју за шоуто на Такер Карлсон првпат јавно проговори за губењето на своето работно место во „Ај-ти-ви“ поради коментарите...

Калеидоскоп 03.04.21 | 13:50

Наводно се грижела која боја на кожа ќе ја има синот на Хари: Ова е расистот во кралското семејство?

Во интервјуто кое војводата и војвотката од Сасекс, принцот Хари и Меган Маркл го дадоа на Опра Винфри, некогашната актерка изнесе шокантни обвинувања на сметка на британското...

Калеидоскоп 02.04.21 | 08:45

Надбискупот од Кантербери ја разоткри лагата на Меган и Хари дека склучиле брак пред кралската венчавка

Надбискупот од Кантербери за првпат по интервјуто што принцот Хари и Меган Маркл го имаа кај Опра Винфри, јавно го коментираше нивното тврдење бидејќи тој ги венчал...

Калеидоскоп 29.03.21 | 10:18

Сака да ја каже својата страна од приказната: Таткото на Меган Маркл побарал интервју со Опра Винфри

Таткото Меган Маркл и испратил писмо на Опра Винфри, нудејќи и ја својата страна на приказната во семејната драма во која „главна улога“ има неговата ќерка. Томас Маркл,...

Калеидоскоп 24.03.21 | 09:01

Meган кај Опра лажеше и за свадбата, по објавени документи мораше да се извини

За уште една од работите што ги „признаа“ во фамозното интервју кај Опра, Меган Маркл и принц Хари мораа да признаат дека е лага. Кај американската водителка глумицата...

Калеидоскоп 23.03.21 | 08:43

Меган и Хари фатени во лага: Венчалниот лист покажува дека не се венчале три дена пред официјалната церемонија

По изјавата на Меган Маркл и принцот Хари дека се венчале три дена пред официјалната церемонија во јавноста се појави венчалниот лист кој кажува спротивно. Една од шокантните...

Свет 15.03.21 | 12:20

Доналд Трамп: Меган Маркл е зла

Доналд Трамп не сакал јавно да го коментира интервјуто со Меган Маркл и принцот Хари кај Опра, затоа што сметал „дека тоа ќе го уништи како Пирс Морган“, открива неговиот...