Ознака: медицинска опрема
Македонија 10.11.20 | 15:40

Принцот на Абу Даби на Македонија ѝ подари донација од медицинска оперма

Во духот на билатералните пријателски односи меѓу Македонија и Обединетите Арапски Емирати вчера на аеродромот во Скопје пристигна 10 тони помош за борбата против пандемијата...

Македонија 15.04.20 | 10:30

ЕУ се смилува и дозволи да увезуваме медицинска опрема

По иницијатива на шефот на дипломатијата Никола Димитров, на која се приклучија сите министри за надворешни работи од регионот, Европската комисија започна консултации...

Македонија 13.04.20 | 12:29

Бесрамна клевета за медицинскиот персонал, само да се покријат грешките на министерот!

Антонио Милошоски од ВМРО-ДПМНЕ ја критикува изјавата на д-р Жарко Караџоски од Институтот за јавно здравје (ИЈЗ), дека медицинскиот персонал е виновен што 10 отсто од...

Фудбал 21.03.20 | 23:15

Роналдо ќе купи медицинска опрема за болниците во Португалија

Кристијано Роналдо ќе го следи примерот на неговиот агент Жорге Мендеш и ќе се вклучи во хуманитарната акција за помош на португалските болници. Човекот кој се грижи...