Ознака: мебел
Македонија 29.01.20 | 12:22

Боки ни го платил, ниту компензирал мебелот од „Зона мебел“

На денешното рочиште за „Рекет“ сведочеше и Лидија Младеновиќ, ќерка на сопственикот на продавницата за мебел „Зона мебел“, управител на „Зона текс“ и „Зона мебел“,...

Црна хроника 15.10.19 | 12:37

Трпезариска маса, кујна, гарнитури: Наместо 1ТВ, Боки 13 ќе треба да си го плати мебелот

Додека е во притвор, 1ТВ му го префактурирала на Бојан Јовановски мебелот кој тој го набавил во телевизијата. Станува збор за трпезариска маса, кујна, гарнитури, соопшти...

Македонија 21.08.19 | 21:20

Мебелот за Катица не бил платен, оставен бил само капар од лице од 1ТВ

Мебелот кој ѝ бил подарен на Катица Јанева од осомничениот Бојан Јовановски, наводно не бил платен во салонот од каде што бил набавен, пишува „Дојче веле“ повикувајќи...

Македонија 21.08.19 | 20:43

Зошто Јанева би жртвувала кариера, моќ, статус, иднина и пари за да одработи за некои да земат милиони, а таа мебел за 4,5 илјади евра

Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ Наум Стоилковски упати јавно прашање до РЈО Љубомор Јовески: Зошто Јанева би жртвувала кариера, моќ, статус, иднина и пари за да одработи за...

Твитови 21.08.19 | 20:10

Совет на денот!


Твитови 21.08.19 | 19:51

Ама педерче е и овој Oрце Камчев…


Твитови 21.08.19 | 19:20

Затоа господинот Зоран Заев рече педер…

Изгледа затоа господинот Зоран Заев рече педер за Бокица13, дека он ги зел сите пари на оваа и купил само тросед. — Сакам да кажам (@KazamDa) August 21, 2019

Македонија 21.08.19 | 19:03

Двоседот од Камчев бил озвучен: Катица договарала рекети директно во нечие уво?

Ексклузивниот мебел за домот на Катица Јанева, подарок од близок родина на бизнисменот Орце Камчев, пристигнал со дополнителна опрема – апаратче за прислушување,...

Македонија 21.08.19 | 16:38

Полицијата изнесува мебел од домот на Катица Јанева

Мебел во моментов се изнесува од домот на специјалната јавна обвинителка Катица Јанева во Козле, откако таа таму беше вратена со полициска придружба по претресот извршен...

Македонија 21.08.19 | 16:28

Kaмион пред куќата на Јанева, се запленуваат материјали

Камион за заплени од МВР во моментов се наоѓа пред домот на Катица Јанева во скопската населба Козле. Полицијата прави дополнителен претрес во домот на обвинителката,...