Ознака: Мбапе
Фудбал 23.01.22 | 16:11

Ибрахимовиќ го советува Мбапе да оди во Реал Мадрид

Шведскиот фудбалски интернационалец и член на Милан,  Златан Ибрахимовиќ го советувал Мбапе да се пресели во Реал Мадрид. – Мбапе дојде кај мене за совет. Му реков: „Да...

Фудбал 22.02.21 | 11:36

Реал прави нови „Галактикоси“: Доаѓаат Халанд и Мбапе?

Стана познато колку ќе треба да потроши Реал Мадрид на трансфери за напаѓачот на Пари Сен-Жермен, Килијан Мбапе и напаѓачот на Борусија Дортмунд, Ерлинг Халанд, пишува...

Фудбал 16.12.20 | 18:32

Сите му фатија сеир на Мбапе за новата фризура

Килијан Мбапе изненади со новата фризура, а коментарите на социјалните мрежи се претежно сеирџиски. Францускиот репрезентативец и прв стрелец во Лига 1 се одлучи за...

Фудбал 28.10.20 | 12:21

Дали е возможно Сити да го купи Мбапе?

Фудбалерот за врска на Манчестер сити, Бернардо Силва откри кого би сакал да го види во тимот на „граѓаните“. Килијан Мбапе. Веќе во Монако тој беше извонреден кога...

Фудбал 07.09.20 | 22:39

Мбапе е позитивен на коронавирус

Францускиот напаѓач Килијан Мбапе е позитивен на коронавирусот и сигурно ќе го пропушти натпреварот од Лигата на нации во вторник против Хрватска, објави Француската...

Вести 14.06.20 | 15:30

ПСЖ се надева дека ќе ги задржи Нејмар и Мбапе

Спортскиот директор на францускиот шампион Пари Сен Жермен, Леонардо изјави дека напаѓачите Нејмар и Килијан Мбапе веројатно нема да го напуштат тимот во блиска иднина. Вчера,...

Фудбал 04.05.20 | 08:48

Му даваат 680.000 неделно: ПСЖ не сака да се откаже од Мбапе

Напаѓачот на Пари Сен-Жермен, Килијан Мбапе може да остане во клубот, и покрај интересот на Реал. Дваесет и едногодишниот Французин размислува да потпише нов договор...

Фудбал 10.03.20 | 23:24

Мбапе нема коронавирус, резултатите се негативни

Тестот за коронавирус кој денеска го направи ѕвездата на ПСЖ, Килијан Мбапе е негативен. Мбапе во изминатите два дена не тренираше поради инфекција на грлото и треска,...

Фудбал 10.03.20 | 22:12

Ѕвездата на Пари Сен-Жермен, Килијан Мбапе денеска бил на тест за корона вирус

Ѕвездата на Пари Сен-Жермен, Килијан Мбапе денеска бил на тест за корона вирусот, откако поради настинка ги пропушти двата тренинзи на францускиот шампион, и иако резултатите...