Ознака: мавровски работници
Македонија 03.05.22 | 12:16

Крвта за која Ахмети има „амнезија“

Вистина е дека во 2001 година падна многу крв. Но, крвта за која УЧК, подоцна ДУИ и Али Ахмети прво добија амнестија, а потоа и амнезија, се пролеа од ножот на „бранителите“. Ако...

Македонија 24.02.22 | 20:19

Апасиев: Овие шо чкртаа по грбовите на мавровските работници – да ти биле најголеми пацифисти…

Коментар на Димитар Апасиев од Левица на силните осуди на функционерите на дУИ за воените акции во Украина.

Македонија 20.03.21 | 11:39

Се палат учебници како во времето на Хитлер: Вејце, Карпалак, Љуботен, мавровските работници, хотелот во Челопек фантазии ли се?

За „едно општество на сите“, за етнички поделената држава на дело – половина албанска половина ничија и сечија. За теророт врз сите, освен врз Македонците. Зашто...

Македонија 26.08.19 | 10:49

Некогаш суден за „Мавровски работници“, наскоро министер

Откако Ибрахим Дехари од ДУИ ја одби понудата за министер за привлекување на странски инвестиции, за оваа функција премиерот Зоран Заев доби друг предлог од владиниот...