Ознака: маурицио сари
Фудбал 08.08.20 | 17:05

Елиминацијата од ЛШ не се простува: Јуве го отпушти Сари

Еден ден откако Јувентус испадна од Лигата на шампионите, раководството на Јувентус го отпушти тренерот Маурицио Сари, јавуваат италијанските медиуми. Веста се очекува...

Фудбал 30.07.20 | 11:29

Сари: Играчите се преморени, имавме 5 меча за 12 дена

Тренерот на Јувентус, Маурицио Сари, причината за синоќешниот пораз од Каљари (0:2) ја гледа во измореноста на тимот и густиот распоред. – Проблемот е во тоа што ние сме...

Фудбал 24.07.20 | 12:02

Тренерот на Јуве за пропуштената прва меч топка

Тренерот на Јувентус, Маурицио Сари, имаше интересно објаснување за поразот од 1:2 на гостувањето кај Удинезе на „Дачиа Арената“ во 35-то коло од Серија А. „Бјанконерите“...

Фудбал 26.09.19 | 14:02

Сари ќе се обиде да го донесе Вилијан во Јувентус

Изминативе години италијанскиот шампион, Јувентус многу успешно преговараше со повеќе фудбалери кои беа во последната година од својот договор, па како слободни играчи...

Фудбал 23.08.19 | 11:17

Јувентус без Сари во првите две кола од Серија А

Италијанскиот шампион новата сезона во Серија А ја отвора во сабота кога гостуваат кај Парма, а на „Енио Тардини“ нема да присуствува новиот тренер, Маурицио Сари. Тој...

Фудбал 27.06.19 | 12:03

Сари призна колку цигари пуши дневно: Знам дека се многу

Маурицио Сари откако беше претставен во Јувентус, заминал на летен одмор во Асколи. Присуството во овој регион од Италија го искористил весникот „Нова Ривиера“ за...

Фудбал 21.06.19 | 19:11

Де Лаурентис: На Сари му посакувам да не освои ништо

Маурицио Сари вчера беше и официјално промовиран како нов тренер на Јувентус, настан кој предизвика реакции меѓу фановите на Наполи кои му посакаа се освен среќа на...

Фудбал 19.06.19 | 09:42

Сари сака да ги донесе Икарди и Маркињос во Јувентус

Новиот тренер на Јувентус, Маурицио Сари, изразил желба во летниот трансфер период клубот да се засили со Мауро Икарди од Интер и Маркињос од ПСЖ. Поголема е веројатноста...

Фудбал 17.06.19 | 09:54

Капело го спореди Сари со универзитетски професор

Прославениот италијански фудбалски стручњак Фабио Капело, верува дека навивачите на Јувентус ќе ги заборават разликите со Маурицио Сари ако тимот покажува добри резултати...

Фудбал 22.03.19 | 11:11

Дел од навивачите на Челси го бојкотираат клубот поради Сари

Повеќе од 400 сопственици на сезонски билети на Челси ги оставија своите места на продажба за натпреварот со Вест Хем на 8 април, додека речиси 700 навивачи ги продаваат...

Фудбал 18.03.19 | 14:11

По поразот од Евертон, Сари пред отказ во Челси

Сопственикот на Челзи, Роман Абрамович најверојатно уште за време на репрезентативната пауза ќе му врачи отказ на тренерот Маурицио Сари, пренесуваат англиските медиуми. Вчера...

Фудбал 03.03.19 | 22:39

Сари: Планирам да останам во Челси и следната сезона

Тренерот на Челси, Маурицио Сари, по победата над Фулам во натпреварот од 29-то коло во Премиер Лигата (1-2), истакна дека не планира да го напушти клубот. Се чувствувам исто...

Фудбал 20.02.19 | 17:01

Сари: Сакам да го водам Челси уште долго време

Менаџерот на Челси, Маурицио Сари изјави дека неговиот тим мора да освои три или четири натпревари по ред, за да ја врати довербата на навивачите. 60-годишниот италијански...

Фудбал 02.02.19 | 21:34

Сари импресиониран од играта на Игуаин

Tренерот на Челси, Маурисио Сари истакна дека е импресиониран од Гонзало Игуаин откако Аргентинецот одигра клучна улога во денешната победа против Хадерсфилд со 50. Поранешниот...

Фудбал 03.01.19 | 10:34

Челси зимава тргнува по нов напаѓач

Екипата на Челси синоќа одигра 0-0 со Саутемптон, а ова реми на домашен терен само го потврди проблемот со реализацијата со кој тимот од Лондон се мачи веќе подолго време. По...

Фудбал 22.12.18 | 21:55

Сари: Една работа ме загрижува повеќе од поразот од Лестер

Екипата на Челси денеска неочекувано загуби на домашен терен од Лестер со еден погодок постигнат од Џејми Варди, а менаџерот Маурицио Сари само го потврди ставот дека...