Ознака: Маским Димитриевски
Македонија 30.10.20 | 21:29

Цело Куманово „ес-де-ес“: Oд 46 села, 43 немаат вода призна Димитриевски

Градоначалникот на Куманово, Максим Димитриевски вечерва при своето гостување во емисијата „Што не е јасно“ посочи дека тој не е виновен како градоначалник што Куманово...

Македонија 15.06.20 | 11:25

Градоначалникот на Куманово ќе поднесе преставка до внатрешна контрола на МВР

Градоначалникот на Куманово Максим Димитриевски, денеска ќе поднесе Известување со барање за постапување до Одделот за внатрешна контрола, криминалистички истраги...

Македонија 29.04.20 | 20:11

Димитриевски негативен на ковид-19, вели длабоко е разочаран од Костадинов

Градоначалникот на Куманово Максим Димитриески, сепак, нема коронавирус. Како што соопшти на „Фејсбук“, денеска го добил резултатот од вториот контролен тест направен...

Македонија 13.08.19 | 16:05

Димитриевски: Aнатемата дека „сите сме исти“ мора да се демантира пред граѓаните со дела и доказ, бидејќи сме многу различни

Афера „Рекет“, интензивна истрага и експедитивна разрешница, побара кумановскиот градоначалник Максим Димитриевски денеска преку статус на својот профил на Фејсбук. Доволно...