Ознака: маски на отворено
Балкан 24.06.21 | 09:23

Од денеска нема маски на отворено во Грција, в понеделник се укинува полицискиот час

Од денеска, од 5 часот наутро, се укинува мерката за задолжително носење маска на отворено во Грција, соопшти вчера грчкиот заменик министер за цивилна заштита, Никос...

Македонија 27.05.21 | 14:25

Утре ќе се знае дали од 1 јуни ќе ги симнеме маските на отворено

Заменик-минисерот за здравство Илир Хасани, денеска, на отворањето на реновираното одделение за хронично болни во Психијатриската болница во Бардовци, изрази надеж...

Здравје 23.05.21 | 20:09

Намалувањето на бројот на заразени и временските услови може да бидат мотив комисијата за заразни болести да ги укине рестриктивните мерки

Намалувањето на бројот на заразени и временските услови може да бидат мотив комисијата за заразни болести да ги укине рестриктивните мерки. Надлежните размислуваат...