Ознака: марш за правда
Македонија 26.02.20 | 12:07

Мицкоски со пет пати повеќе луѓе од Заев и без автобуси маршираше против неправдите

Вчера над 20.000 граѓани маршираа низ улиците на Скопје. Граѓаните побараа промени и обнова. Револтирани се зошто ЈО молчи и не покренува постапка против Заев за злоупотреба...

Македонија 26.02.20 | 10:46

Готово е!, Заев е виновен, доста е од „Луј Витон“судство! – граѓаните ја најавија победата на 12 април

Реки од народ синоќа можеа да се видат низ улиците на Скопје, граѓаните револтирано бараа правда во својата држава, а не „Луј Витон“ судство. Пароли со „Заев е виновен“,...

Македонија 25.02.20 | 20:52

Народот се крена против мафијата на власт – снимка од дрон

Вечерва над 20.000 граѓани маршираа низ улиците на Скопје. Граѓаните побараа промени и обнова. Револтирани се зошто ЈО молчи и не покренува постапка против Заев за злоупотреба...

Македонија 25.02.20 | 20:43

Мицкоски со благодарност до граѓаните: Ова за нив е борба за спас на мафијата, за нас е борба за спас на Македонија

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски вечерва се заблагодари на граѓаните на Македонија за масовната излезеност на маршот за правда. Огромна благодарност до народот...

Македонија 25.02.20 | 18:11

ФОТОГАЛЕРИЈА: Граѓаните масовно излегоа да кажат ДА за правда и НЕ за неправдите во земјата

Денеска во 18 часот македонските граѓани масовно излегоа да маршираат за правда во оваа држава. И да му кажат големо НЕ на Заев и неговите лажни политики. Граѓаните бараат...

Македонија 23.02.20 | 12:11

Илиевски: Дали треба итно да поднесе оставка од претседателската позиција во партијата, или чесните во СДСМ сепак не се срамат од ваков човек?

По објавената снимка од страна на Антонио Милишоски на денешната прес конференција, Богдан Илиевсли на социјалните мрежи напиша: Пред јавност се ужасаваше од неправди,...

Македонија 17.02.20 | 20:28

За што ќе марширате? Појма си немам

Околу 3.000 демонстранти, во најголем дел донесени со автобуси од внатрешноста вечерва маршираа на настанот насловен „чекориме за правда“ кој го организираше владејачката...

Македонија 17.02.20 | 20:18

Ова не е протест за правдата, ова е притисок правдата да биде повторно само во рацете на еден човек

Со кое право зборуваат за правда?! Искористија селективно бомби со кои потоа и се рекетираа луѓе – запраша аналитичарот Ивор Мицкоски на својот фејсбук профил коментирајќи...

Македонија 17.02.20 | 17:41

Пароли ги пречекаа автобусите на СДСМ: Добредојдовте на маршот за спас на Заев

Граѓаните со пароли ги пречекаа автобусите кои од другите градови носат вработени во администрацијата за денешниот марш во Скопје. „Добредојдовте на маршот за спас...

Македонија 17.02.20 | 08:11

Кога ќе марширате за правда, поминете до „Мериот“, „Систина“, кај Крсто… до Будимпешта не мора да одите

Поранешниот советник во Министерството за финансии Бранимир Јовановиќ, кој беше еден од главните креатори на финансиските политики на СДСМ во времето на министерувањето...