Ознака: МАРСЕЈ
Фудбал 23.08.21 | 09:21

Марсеј одби да доигра откако навивачи на Ница нападнаа нивен фудбалер, Федерацијата ќе му одреди службен пораз

Француската фудбалска федерација ќе запише службен пораз од 3:0 за Марсеј поради тоа што одлучи да не го доигра натпреварот од 3. коло во Лига 1 на гостувањето кај Ница. Средбата...

Свет 21.06.21 | 11:06

Француските десничари во подем: Партијата на Ле Пен води во првиот круг на регионалните избори

Француска десничарска партија Национален фронт предводена од Марин Ле Пен, води во првиот круг на регионалните избори во регионот на Прованса-Алпи-Азурниот брег околу...

Фудбал 30.01.21 | 16:11

Марсеј гори – Навивачи го запалија клупскиот тренинг-центар

Одредена група на навивачи на Марсеј се обиделе да на сила да влезат во тренинг-центарот на клубот со цел да прават нереди бидејќи се незадоволни од резултатите на екипата. Според...

Свет 26.08.20 | 12:23

Француски професор предупредува за можен втор корона-бран во ноември

Откако Марсеј беа заострени мерките за борба против ширење на Ковид-19, француски владин советник предупреди дека во ноември Франција може да ја погоди втор бран на корона...

Свет 01.11.19 | 09:54

Шест лица повредени во пукање во Марсеј

Шест лица се повредени во пукање што се случило во еден бар во Марсеј, соопшти денеска локалната полиција. Пукањето се случило околу 21:30 часот во барот „Терминус“ во...

Свет 19.02.19 | 20:01

Четворица ранети со нож при напад во Марсеј, напаѓачот убиен

Маж вооружен со нож нападна четири лица на прометна улица во францускиот град Марсеј, по што полицијата го застрелал напаѓачот, нанесувајќи му сериозни повредим на...