Ознака: Маркос Боларис
Македонија 18.06.19 | 14:21

Боларис: Ако Грција има проблеми со Турција, Скопје ни го покрива грбот

Договорот од Преспа што беше потпишан, меѓу другото беше и договор што го покрива грбот на земјата во случај да имаме интензивни проблеми што кулминираат со Турција,...

Македонија 26.03.19 | 14:02

Грците оптимисти: Ќе си ја прекроиме историјата како што ќе ни кажат

Оптимисти сме дека може да се спроведе обврската од Договорот од Преспа, дека следната година учебниците нема да содржат иредентизам и ревизионизам, вели заменик-министер...

Балкан 13.03.19 | 11:07

Нема размена на споменици со Скопје, aма има поправка на нивните учебници

Информациите и шпекулациите во грчките медиуми од последните 24 часа за можна размена на споменици меѓу Македонија и Грција ги демантира заменикот шеф на грчката дипломатија,...

Балкан 13.03.19 | 09:37

Боларис: Не постои дискусија за размена на споменици

Информациите и шпекулациите во грчките медиуми од последните 24 часа за можна размена на споменици меѓу Северна Македонија и Грција ги демантира заменикот шеф на грчката...