Ознака: Марко Божиновски
Ракомет 15.05.22 | 14:52

РФМ на родителите на прерано починатиот Марко Божиновски им подари специјален дрес

Кадетската репрезентација на Македонија и тимот на Бутел го отвораат денешниот ден во куп завршницата со натпреварот во чест на прерано починатиот млад ракометар Марко...

Скопје 04.12.21 | 19:34

Спортист, чесен, добар другар – пример за секој млад човек – oтворање на спортски центар „Марко Божиновски“

Отворање на спортски центар „Марко Божиновски“ Ново Лисиче доби нов лик. Спортскиот центар „Марко Божиновски“ е старо-новото место каде аеродромци ќе може да го негуваат...

Скопје 04.12.21 | 14:16

Муцунски: Спортскиот центар во Ново Лисиче ќе го носи името на младиот ракометар Марко Божиновски

Од денеска и официјално Спортскиот центар во Ново Лисиче имаме чест и задоволство да носи име Спортски центар „Марко Божиновски“, едно младо момче пример за млад човек,...

Скопје 02.12.21 | 18:13

Спортскиот центар „Марко Божиновски“ во Ново Лисиче е во завршна фаза

Спортскиот центар „Марко Божиновски“ во Ново Лисиче, во скопската општина Аеродром е во завршна фаза, објави на фејсбук градоначалникот Тимчо Муцунски. На предлог...

Скопје 10.11.21 | 09:52

Спортски центар во Аеродром ќе се вика – Марко Божиновски!

Советот на општина Аеродром  донесе одлука за преименување на спортскиот центар „Ново Лисиче“ во СЦ „Марко Божиновски“ во чест на македонскиот ракометен репрезентативец,...

Кошарка 06.06.21 | 18:40

Фемили порачаа: Донесете шампионска титула за Марче

Во овие моменти се игра третиот финален натпревар од серијата меѓу МЗТ Скопје и Еуро Никел, а со победа аеродромци можат да стигнат и до осмата шампионска титула. На...

Ракомет 03.06.21 | 14:45

Нова ужасна трагедија: Почина 20-годишен ракометар на Бутел!

Само неколку дена по смртта на голманот на РК Охрид, Никола Даниловски, чие безживотно тело беше најдено во водите на Охридското езеро, денеска нова трагедија ја потресе...