Ознака: марко арнаутовиќ
Фудбал 26.06.21 | 21:08

Сара успеја да го скроти Марко Арнаутовиќ

Омразениот во Македонија, Марко Арнаутовиќ е среќно вљубен во Сара со која е во брак од 2012 година. Тие имаа две ќерки и Сара секаде го прати каде и да игра, па со него е...

Фудбал 16.06.21 | 15:01

Арнаутовиќ: Жалам за однесувањето, не играм против Холандија

Напаѓачот на Австрија, Марко Арнаутовиќ се огласи на социјалните мрежи по инцидентот со македонскиот репрезентативец, Езѓан Алиоски и суспензијата од УЕФА. „Бидејќи...

Фудбал 16.06.21 | 14:51

Арнаутовиќ суспендиран на еден натпревар

Австрискиот репрезентативец Марко Арнаутовиќ ја дозна казната поради инцидентот со Езгјан Алиоски по прославата на третиот гол, кога му се нафрли и го навредуваше...

Фудбал 15.06.21 | 13:56

УЕФА отвора истрага против Арнаутовиќ откако го пцуеше Алиоски

УЕФА отвори истрага против австрискиот репрезентативец Марко Арнаутовиќ поради неговата реакција по постигнувањето на третиот гол на средбата со Македонија на Европското...

Фудбал 14.06.21 | 20:13

ФФМ бара најстрога казна за Арнаутовиќ!

Фудбалската федерација на Мaкeдонија денеска најостро го осуди националистичкиот испад на австрискиот репрезентативец Марко Арнаутовиќ, после постигнатиот гол на...

Фудбал 14.06.21 | 19:25

Не сум растист: Арнаутовиќ се извини на македонски и албански јазик

Австрискиот репрезентативец Марко Арнаутовиќ денеска се извини поради вербалниот инцидент што го предизвика на вчерашниот дуел од ЕУРО2020 против македонската репрезентација,...

Фудбал 14.06.21 | 18:39

Арнаутовиќ му опцул мајка на Алиоски, албанската дијаспора бара УЕФА да го казни Австриецот

Австрискиот фудбалер со српско потекло, Марко Арнаутовиќ, му ја опцу албанската мајка на македонскиот репрезентативец Езџан Алиоски – УЕФА да го исклучи од Европското...

Фудбал 14.06.21 | 15:11

Еве зошто Џани се изнервира: Арнаутовиќ го „поздравил“ со три кренати прсти

Еден ден по мечот Австрија-Македонија се појави фотографии од кои може да се открие зошто беше конфликтот меѓу нашиот Алиоски и Марко Арнаутовиќ. На неа се гледа како...

Фудбал 14.06.21 | 09:01

Српски сливи, австриски кајсии: Арнаутовиќ прави ракија под свое име

Марко Арнаутовиќ кого македонските навивачи не го паметат по добро покрај фудбалот има и друга страст. Тој купи дестилерија и прави ракија под своето име наречена „Арнаутовиќ...

Фудбал 13.06.21 | 22:39

Примитивец: Арнаутовиќ на српски пцуеше Алиоски, Алаба не можеше да го додржи

Австрискиот играч Марко Арнаутовиќ на минута пред крајот на мечот го постави конечниот резултат 3:1 за Австрија. Историскиот гол за Австрија за прва историска победа...

Фудбал 11.06.21 | 23:59

Aвстрискиот Србин се плаши од Македонија

Ѕвездата на австрискиот состав Мaрко Арнаутовиќ истакна дека неговите соиграчи се свесни за квалитетот што го поседува македонската фудбалска репрезентација и во...

Фудбал 07.07.19 | 22:04

Марко Арнаутовиќ е нов фудбалер на Шангај СИПГ

Австрискиот репрезентативец, Марко Арнаутовиќ и официјално стана нов фудбалер на кинески Шангај СИПГ. Тој уште во зимскиот преоден рок јавно побара да ја промени средината,...