Ознака: Марјан Забрчанец
Македонија 31.05.20 | 22:11

Забрчанец во самоизолзација по состанок со Зекири

По веста дека другарот Мухамед Зекири има позитивен Ковид-19 тест, на препорака на епидемиолозите од денес сум во домашна самоизолација, соопшти националниот кординатор...

Македонија 09.05.20 | 21:30

Го пушта ли Заев низ вода Забрчанец?

Очигледно немајќи одговор за содржината на аудио-снимките кои беа објавени денеска и во кои лидерот на СДСМ признава како контролира невладини организации и обвинители,...

Македонија 29.02.20 | 12:07

Кога ќе мораш да го надсихорнизираш шефот, јасно е дека избришан е патос со него

Кога ќе мораш да го надсихорнизираш шефот, односно да кажеш што сакал да каже авторот, како што тоа го прави Забарчанец, тогаш е јасно дека било избрашно патос со него,...

Македонија 05.02.20 | 10:05

Полна уста за слободни медиуми: Директор на државната новинска агенција главен на партиска трибина на СДСМ

Директорот на државната новинска агенција МИА, Драган Антоновски беше говорник на трибината  „Агенда 20 – 24“. Ова не би било ништо невообичаено ако не се знае дека оваа...

Македонија 19.12.19 | 14:52

Поразот сè поизвесен: Заев си ги спасува кадрите, Забрчанец од Кабинетот префрлен во Генералниот секретаријат

Специјалниот советник за медиуми на премиерот во заминување Марјан Забрчанец спасува жива глава, па од Кабинетот на премиерот преминува во Генералниот секретаријат...

Македонија 05.11.19 | 07:52

Забрчанец не знае што да каже за лажните вести што ги креира СДСМ

Советникот на премиерот за медиуми Марјан Забрчанец не може да објасни како дејствува Владата на сузбивање на ширењето лажни вести кои произлегуваат од партиските...

Твитови 01.11.19 | 15:53

Советникот Забрчанец го оправи потпретседателот Коста: Не му кажувај!

Советникот Марјан Забрчанец го оправа потпретседателот Коста Петров. Бесценето! Коста збунетиот и @Zabrcanec суфлерот. pic.twitter.com/bRgq59Vcvb — Wicked Mrchatina (@Mrchatina) November 1, 2019

Македонија 31.10.19 | 23:33

Заев безочно манипулираше со трагедии за власт, ветуваше „вистина“ за Нешкоски, Младенов…

За да дојде на власт, Заев практично организираше кpвави протести, потсети Иво Котевски во вечерашното гостување во емисијата „Клик плус“ на ТВ21. 40 пoлициски службеници...

Македонија 31.10.19 | 23:21

Излезете надвор да ги пречекате „Фејсбук“ и „Гугл“, гужва е

Излезете надвор да ги пречекате „Фејсбук“ и „Гугл“, гужва е тука не можат да ред да дојдат луѓево тука за да инвестираат. Вака вечерва му порача директорот на Центарот...

Македонија 28.10.19 | 22:40

Фејсбук предизвик: Kолку лаги има во едно видео на Заев и Забрчанец

На социјалните мрежи се појави видео од ветувањата и лагите дадени од страна на премиерот Зоран Заев и владиниот ПР Маријан Забрчанец. Во него Заев говори за тоа дека...

Македонија 14.09.19 | 21:38

Слушате ли луѓе? Слушаш ли, народе? Парите се кај граѓаните!

Веста на денот, месецот, годината, вели Богдан Илиевски за изјавата на советникот на Зоран Заев Марјан Забрчанец, кој денеска соопшти: „ПАРИТЕ КАЈ ГРАЃАНИТЕ – ИСПОЛНЕТО!“ Советникот...

Економија 14.09.19 | 20:57

Советникот на Заев Забрчанец: Парите се кај граѓаните!

Парите кај граѓаните – исполнето!, вели советникот на Зоран Заев и партиски функционер, Марјан Забрчанец, додавајќи дека на повеќе од година дена до истекот на мандатот,...

Македонија 02.09.19 | 11:54

Професорка со отворено писмо до Забрчанец: Ве молам земете го мојот дневник, плата од едвај 23.000 и влезете во мојата училница на час

Советникот на Заев, Марјан Забрчанец со својот фејсбук статус предизвика лавина реакции. Во септември 2018 година просветарите добија покачување на платите за 5%. Во септември...

Македонија 01.09.19 | 21:22

Тасевски го прозва Забрчанец: Слушај фраер, некој учел факултет, дипломирал, магистрирал, 20 години е професор во средно, а ти се правиш мутав

Советникот на Заев, марјан Забрчанец на својот фејсбук профил се прашува зошто просветните работници најавуваат штрајк во услови на раст на платите. Во септември 2018...

Македонија 14.08.19 | 09:39

Цветанова: Забрчанец, да те потсетам – твојот премиер навреди и дискриминира!

Советникот за односи со јавност на претседателот на Владата, Марјан Забрчанец, вчера на „Твитер“ му реагираше на портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, Наум Стоилковски, кој напиша: Забрчанец...

Македонија 31.07.19 | 20:04

Забрчанец: Пранкерите ги активираа владините служби за спроведување протокол

Марјан Забрчанец, посебен советник за односи со јавност на премиерот Заев, во разговор за „Фокус“ вели дека акцискиот план беше предложен и изработен и поради случајот...

Македонија 26.07.19 | 19:00

Прво најдете кој сечеше, лепеше и монтираше за да се случи 5 мај, па ќе ви поверуваме дека се борите против манипулациите, а не против ВМРО-ДПМНЕ

Методија Анѓелкоски од ВМРО-ДПМНЕ во отворено писмо му се обраќа на посебниот советник за односи со јавноста во кабинетот на премиерот, Марјан забрчанец, во врска со...

Македонија 01.04.19 | 12:00

Макпрес: Забрчанец задолжен за кампањата на Пендаровски?

Дали Марјан Забрчанец, кој е дел од кабинетот за односи со јавност во Владата е директно задолжен за ПР настапите и говорите на претседателскиот кандидат Стево Пендаровски?...