Ознака: Марјан Ристески
Економија 04.05.21 | 18:40

Ристески: Бараме да има работници во управните одбори на јавните претпријатија

Марјан Ристески од  Конфедерација на Синдикални Организации на Македонија во емисијата 24 Отворено истакна дека Конфедерацијата има одредени барања во делот на сет...

Македонија 22.04.20 | 10:10

Марјан Ристески за новите мерки: Зарем ова не се викаше медиумски мрак?

Поранешниот градоначалник на Прилеп Марјан Ристески преку статус на Фејсбук потсетува на неколку настани кои се случиле изминатиот период а се премолчени. -ВЛАДИНА...

Колумни 14.03.20 | 17:33

Партиските кадри и непотизмот на СДСМ чини милиони

Читајќи ги информациите на Министерството за финансии и од страна на заменик министерот за финансии Гордана Д. Кочоска се доаѓа до запрепастувачки финансиски податоци...

Колумни 24.02.20 | 11:27

Таблата ќе ви пресуди!!!

Марјан Ристески Со распуштањето на собранието конечно заврши една лоша, можеби и најлоша епизода – повест во историјата на независна Македонија, која нè потсети дека...

Македонија 16.01.20 | 13:11

Додека се молчи за аферите на власта: Предизборна кривична пријава за поранешниот градоначалник на Прилеп

СДСМ нарача-Обвинителството испорача. Јавното обвинителство во Припеп со кривична пријава за поранешниот градоначалник Маријан Ристески. Обвинителството го повикува...

Колумни 12.10.19 | 09:03

„Фолксваген“ ќе инвестира во Македонија – малку „морген“!

Марјан Ристески Пушташ вести и повторно слушаш непријатно изненадување: Компанијата Фолксваген реши да инвестира во Турција – инвестиција вредна 1,5 милијарди евра...

Колумни 28.09.19 | 08:25

Со лага ага не бидува

Марјан Ристески Верувале или не е тематиката на ова обраќање или поинаку кажано нашата реалност помеѓу реалноста и фикцијата. Премиерот и владата најавија борба и одговорност...

Колумни 21.09.19 | 22:08

Црна се чума зададе там долу Македонија

Марјан Ристески Најтажната македонска песна стана вистинска реалност во државава. Ние сме катадневни очевидци на страшната слика во жална Македонија – преполни автобуси...

Македонија 02.07.19 | 13:28

Нови кадровски решнија на ИК на ВМРО ДПМНЕ: Ристески и Љутков меѓу избраните за претседатели на комисии

На вчерашната редовна седница на ИК на ВМРО-ДПМНЕ беа донесени неколку кадровски решенија. По одлука на ИК, а по предлог на комисиите за селекција на претседатели и кандидати...