Ознака: марио манџукиќ
Фудбал 19.01.21 | 13:04

Ќе бидат страшен тандем со Ибрахимовиќ: Манџукиќ нов играч на Милан

Лидерот во Серија А, Милан на својата официјалната веб-страница објави дека потпишал договор со напаѓачот Марио Манџукиќ. Договорот на 34-годишниот фудбалер со тимот...

Фудбал 25.07.20 | 23:40

Галатасарај, Интер и Фиорентина во трка за Манџукиќ

Турскиот фудбалски великан, Галатасарај сака да го доведе во своите редови напаѓачот Марио Манџукиќ. Галатасарај во 34-годишниот Хрват гледа замена за Радамел Фалкао,...

Фудбал 08.07.20 | 13:04

Не се снајде во Катар: Манџукиќ сака назад во Европа

Калчолигашот Интер размислува за потпишување на договор со поранешниот напаѓач на Јувентус, Марио Манџукиќ, јавуваат италијанските медиуми. Сега фудбалерот е слободен...

Фудбал 16.09.19 | 15:25

Марио Манџукиќ си најде нов клуб, се сели во Катар

Катарскиот клуб Ал Гарафа ќе биде следната дестинација на Хрватот Марио Манџукиќ. Тој веќе бил виден во тренинг центарот на новиотк клуб, а го напушта Јувентус разочаран...

Фудбал 03.09.19 | 23:52

Манџукиќ и Џан изоставени од тимот на Јувентус за Лигата на шампионите

Италијанскиот шампион Јувентус денеска го објави списокот со играчи за групната фаза од Лигата на шампионите, а двете големи имиња кои нема да добијат шанса во првата...

Фудбал 06.01.19 | 15:00

Јувентус на Манџукиќ му нуди договор до 2022 година

Италијанскиот шампион, Јувентус му понудил нов договор на хрватскиот напаѓач Марио Манџукиќ. Тренерот Масимилијано Алегри е презадоволен од неговите игри оваа сезона,...

Фудбал 22.12.18 | 23:07

Со голот на Манџукиќ, Јувентус издвојува минимална победа против Рома

Италијанскиот шампион, Јувентус, продолжува да ниже победи во Серија А, а вечерва со 1-0 славеше против Рома во дерби пресметката од 17. коло. Триумфот за „Старата дама“...