Ознака: Маријана Зајферт
Балкан 04.08.22 | 18:41

„Мажот ѝ мора да одговори на многу прашања, сè ми излгледа изрежирано“, вели сестрата на исчезнатата Маријана

Маријана Зајферт, која своевремено победи во реалното шоу „Големиот брат“, исчезна во април годинава, а нејзината сестра Маја Ковачевиќ вели дека нема да се откаже...

Балкан 23.05.22 | 08:15

Сестрата на Маријана признава: Се сомневаме дека ја дели истата судбина со Матеј

Веќе 25 дена ни трага, ни глас од Маријана Зајферт, позната по победата во „Големиот брат“ во 2011 година. Имено, Маријана Зајферт (Чврљак) исчезна на 27 април во Загреб и...

Балкан 22.05.22 | 09:00

Родителите на Маријана во катастрофална состојба, стравуваат дека има иста судбина како Матеј Периш

Победничката на регионалното шоу „Голмиот брат“, Маријана Зајферт исчезна на 27 април во Загреб и од тогаш активно се трага по неа. Семејството сега се сомнева дека...

Балкан 02.05.22 | 14:13

Нуркачи го бараат телото на Маријана, откако телефонот и паричникот беа пронајдени покрај мост

Нема новости за исчезнатата Маријана Зајферт (38), позната во јавноста по победата во реалното шоу „Големиот брат“ во 2011 година. Нејзиниот сопруг Карло последен пат...

Балкан 28.04.22 | 12:51

Маријана не би си ги оставила туку така децата, тврди нејзината пријателка

Хрватската полиција втор ден трага по 38-годишната Маријана Зајферт, некогашна победничка во реалното шоу „Големиот брат“. Една од нејзините пријателки утрово за „Јутарњи“...

Естрада 28.04.22 | 11:42

Со Немеш се караа, тепаа, имаа секс пред камери, за него го остави сопругот: Која е Маријана од „Големиот брат“ која среде ноќ исчезна од дома?

Низ куќата на „Големиот брат“ во 2011 година прошетаа вкупно 19 станари, а целиот регион будно ја следеше сезоната во која победи Маријана (тогаш) Чврљак. Сега таа повторно...

Балкан 28.04.22 | 11:01

Повторно потрага околу Сава, овојпат за исчезнатата Маријана од „Големиот брат“

Интензивната потрага по Маријана Зајферт (38), попозната како победничката во регионалното реално шоу „Големиот брат“, чие исчезнување го пријавил нејзиниот сопруг,...

Естрада 27.04.22 | 20:40

Полицијата трага по исчезнатата Маријана, победничка на „Големиот брат“

Загрепската полиција објави фотографија и информација за исчезнувањето на Маријана Зајферт (37), победничката на регионалното реално шоу „Големиот брат“ во 2011 година. Маријана...